SPEKTAKULARNY SUKCES MATEMATYCZNY NASZEGO UCZNIA

Spektakularny sukces naszego ucznia Gimnazjum Dwujęzycznego

DOMINIK BYSIEWICZ – uczeń klasy II B  Gimnazjum Dwujęzycznego zdobył po raz pierwszy w historii naszego gimnazjum tytuł LAUREATA   XI  OLIMPIADY MATEMATYCZNEJ GIMNAZJALISTÓW

Został również zakwalifikowany na obóz naukowy do Szczyrku.  Serdecznie gratulujemy Dominikowi tak wielkiego sukcesu.

Laureaci XI Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Oprócz Dominika,  w finale ogólnopolskim tych prestiżowych zawodów znaleźli się jeszcze dwaj uczniowie naszego Gimnazjum:

Bartosz Justkowski  oraz  Marcin Hawryluk – obaj z klasy III B.

Nasi  młodzi matematycy, od lewej: Marcin, Bartek i Dominik wraz z opiekunami.

OMG  to ogólnopolskie zawody matematyczne skierowane do uczniów gimnazjum, których pasją jest matematyka. Jej finalistom przysługują uprawnienia przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych oraz przy egzaminie gimnazjalnym. Olimpiada przebiega
w trzech etapach: szkolnym, okręgowym i centralnym. Zadania konkursowe są bardzo trudne i niełatwo znaleźć się w finale. Tym bardziej gratulujemy naszym chłopcom tak wysokiego osiągnięcia. Opiekunem dydaktycznym wszystkich chłópców  jest prof. A. Bysiewicz. W przypadku Dominika Pan Profesor  pełni podwójną rolę, ponieważ jest tatą Dominika. Indywidualny program nauczania prowadzi  z Dominikiem  prof. E. Jaklewicz.

Warto podkreślić, że w tym roku szkolnym w zawodach okręgowych brało udział  aż 13-stu naszych gimnazjalistów z klas II
i III. Są to uczniowie klasy III B: Monika Bienia, Bartłomiej Burczyk, Jagoda Gromek, Mateusz Kałwik, Ola Pelczarska  oraz uczniowie klasy II B : Paweł Sajdak, Marek Słyś, Olek Lenart, Mateusz Winiarski i  Karol Marosz. Trzymamy za Was kciuki w przyszłym roku szkolnym.

Podczas zawodów finałowych  XI  OMG.