Rysunek to tajemna ścieżka do głębi duszy – obejrzyjcie wystawę w czytelni

W dniu 10 kwietnia 2018 roku w szkolnej czytelni otwarta została wystawa prac plastycznych stworzonych przez uczniów klas II  gimnazjalnych w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Opiekunem projektu jest prof. M. Zych – nauczyciel zajęć artystycznych w naszej szkole.

Prezentowane tam rysunki i obrazy powstały na zajęciach artystycznych w ramach tegorocznego projektu edukacyjnego, którego motywem przewodnim były emocje i uczucia wyrażane poprzez sztukę. Wystawa podzielona została umownie na dwie strefy – mroczną i jasną. Pierwsza z nich „Pejzaże wewnętrzne” zawiera prace inspirowane twórczością artystów, którzy pomimo wyjątkowego upodobania do nastroju grozy stworzyli dzieła niezwykłe i ponadczasowe.  prezentacja 1.
W drugiej obejrzeć możemy fantastyczne grafiki, których rysowanie zdecydowanie sprzyja odprężeniu – „Kopernikowe kolorowanki” – od podstaw zaprojektowane przez naszych uczniów.  prezentacja 2

Czy tworzenie może nam pomóc w przełamywaniu lęków, frustracji, oczyszczać nas i w konsekwencji wprowadzać w dobry nastrój? My uważamy, że tak. Przekonajcie się sami. Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która będzie prezentowana do 15 maja 2018 r. w czytelni.