Pomagamy

Dzień Dawcy Szpiku w „Koperniku”
W czwartek 26 marca w naszej szkole odbył się Dzień Dawcy Szpiku. W przygotowanie i przeprowadzenie akcji zaangażowali się wolontariusze z klasy II h i II c. W tym dniu można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych. Z tej okazji skorzystało 25 osób. W grupie zarejestrowanych są zarówno pełnoletni uczniowie, jak i nauczyciele i pracownicy obsługi.
Dzięki takim akcjom zwiększa się szansa na wyleczenie osób chorujących na białaczkę, chorobę ,która coraz częściej dotyka młodych ludzi.
Bardzo gorąco dziękuję wszystkim, którzy w tym dniu zarejestrowali się jako potencjalni dawcy oraz wolontariuszom, dzięki którym akcja mogła się odbyć. Szczególne podziękowanie kieruję do koordynatora akcji z ramienia Fundacji DKMS Pani Renaty Bystrzyckiej.

Krośnieńskie Pola Nadziei

Jak co roku w Palmową Niedzielę odbyły się Krośnieńskie Pola Nadziei. Uczniowie Gimnazjum i Liceum tradycyjnie zaangażowali się w tę akcję. Wykonali ponad 500 pięknych żonkili z bibuły oraz ofiarnie kwestowali na ulicach miasta. W akcję zaangażowało się blisko 40 uczniów. Z uśmiechem na ustach rozdawali Krośnianom żonkile – symbol akcji i zbierali fundusze na wsparcie krośnieńskiego hospicjum. Bardzo cieszy mnie fakt, że wśród naszych uczniów są tacy, którzy potrafią poświęcić swój czas i zrobić coś dla innych.

Dobrze, że jesteście.

Edyta Karwat