Podium dla „KOPERNIKA” w finale Olimpiady Teologii Katolickiej

Do 30. Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej „Dumni z Ewangelii i z Polski” przystąpiło kilkanaście tysięcy uczniów szkół średnich z całej Polski. Etap szkolny w dniu 4 grudnia 2019 r. w naszej szkole wyłonił aż pięciu uczestników zakwalifikowanych do etapu diecezjalnego. Byli to uczniowie: Zuzanna Kania (I b 3), Jakub Piwowarski (II d), Joanna Futyma (III a), Weronika Niemiec (I g 3) i Mateusz Uliasz (II b)

W środę 4 marca 2020 r., w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu odbył się etap diecezjalny XXX Olimpiady Teologii Katolickiej. Pośród zagadnień, które uczniowie musieli zgłębić, aby móc sprawnie i z dobrym wynikiem wypełnić test były wybrane teksty z Pisma Świętego, Magisterium Kościoła, opracowania naukowe oraz teksty homilii.

Najlepsi olimpijczycy wyłonieni na etapie diecezjalnym to uczniowie naszej szkoły. Całe podium dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie – pierwszy raz w historii etapu diecezjalnego Olimpiady – uczniowie jednej szkoły zdobyli pierwsze trzy miejsca.

Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Kania, uczennica klasy I b 3, drugie Jakub Piwowarski, uczeń klasy II d (uczniowie przygotowani przez dr Elżbietę Gurgacz) i miejsce trzecie zdobyła Joanna Futyma, uczennica klasy III a (przygotowana przez ks. dra Wojciecha Sabika).
Na zdjęciach kolejno: Joasia, Zuzia i   Jakub
Ponadto Komisja Diecezjalna wyróżniła sześciu kolejnych olimpijczyków, wśród nich uczennicę klasy I g Weronikę Niemiec (przygotowaną przez ks. dra Wojciecha Sabika).

Trójka naszych uczniów miała podjąć zmagania na etapie ogólnopolskim w dniach 18-20 kwietnia 2020 r. także w Przemyślu. Pandemia udaremniła wielkie marzenia uczniów o dalszych sukcesach. Etap centralny nie odbył się, ale nasi Olimpijczycy otrzymali tytuł finalisty XXX Olimpiady Teologii Katolickiej.

Serdecznie gratulujemy Uczniom oraz ich Opiekunom.