Maraton Pisania Listów w obronie praw człowieka

W dniach od 3 do 10 grudnia  2020 roku  uczniowie naszej szkoły   będą mogli wziąć w Maratonie Pisania Listów w obronie praw człowieka.

Maraton Pisania Listów to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka: na całym świecie rok do roku łączymy siły, aby wspólnie wysyłać apele listowne do władz i wyrazy solidarności w sprawach kilku konkretnych osób, których prawa człowieka są łamane. W 2019 roku zostało wysłanych ponad 6,5 miliona wiadomości!

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego człowieka

Klasy, które chcą wziąć udział w akcji ,działają w porozumieniu z wychowawcą i zgłaszają ten fakt do pedagoga szkolnego. W ramach działań przewidziana jest lekcja poświęcona tematyce obrony praw człowieka oraz działalności Amnesty International i samej akcji pisania listów, a także pisanie listów w obronie osób zgłoszonych do akcji przez Fundację Amnesty.  Nasza szkoła została zgłoszona do akcji online, można to sprawdzić na stronie fundacji klikając w mapę.

Więcej informacji można przeczytać na stronie https://maraton.amnesty.org.pl/

Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w tej pięknej i szlachetnej akcji.