Madzia Słyś uczennica I LO w Krośnie, właściwie nie jest już uczennicą tylko doradcą i konsultantem nauczycieli historii a przede wszystkim wiedzy o społeczeństwie. Będąc uczennicą Gimnazjum Dwujęzycznego postanowiła pozostać w Koperniku i kontynuować naukę w liceum, w klasie humanistycznej Ia. Jako laureatka gimnazjalnego Konkursu Kuratoryjnego z historii , kontynuowała swoją przygodę z olimpiadami i konkursami.
Pierwszy rok liceum nie zapowiadał jeszcze tego co stanie się w klasie II i III. Olimpiady z historii i wiedzy o społeczeństwie skończyły się stosunkowo szybko bo na etapie okręgowym, ale wielka ambicja ,upór, pracowitość i talent przyniosły efekty już w klasie II. Magdalena z najwyższymi wynikami przeszła przez kolejne etapy rywalizacji, uzyskując najlepsze wyniki w województwie podkarpackim w Olimpiadzie Historycznej i Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, kwalifikując się do etapów centralnych. W roku 2017 zdobyła swój pierwszy tytuł finalisty z historii .
Prawdziwy rozkwit jej talentu nastąpił w klasie III. W grudniu 2018 zwyciężyła w Podkarpackim Konkursie Krasomówczym organizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Sądzie Okręgowym w Rzeszowie , pokonując przedstawicieli z najlepszych szkół Podkarpacia.
Na początku marca 2018 w Białymstoku odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o III RP, w której Magdalena zdobyła tytuł Laureata.
17-18 marca 2018 r. na Uniwersytecie Warszawskim miał miejsce finał najstarszej olimpiady humanistycznej w Polsce Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Uczennica znalazła się w elitarnym gronie 10 najlepszych Laureatów tych zawodów ostatecznie zajmując 7 miejsce. Zwolnienie z matury z wiedzy o społeczeństwie , indeksy na studia międzywydziałowe na dowolną uczelnię, nagrody rzeczowe i pieniężne wyjazdy zagraniczne to tylko przykładowe nagrody. Osobiste gratulacje od najważniejszych urzędników w państwie, posłów , prezesów banków i fundacji są bezcenne.
Ten sukces to również otwarta droga do instytucji Unii Europejskiej . Fantastycznie sprawdziła się jako Marszałek prowadząc I Turniej Debat Oxfordzkich, który odbył się w KOPERNIKU pod patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Ktoś inny prawdopodobnie powiedziałby – dosyć, a Magda w dniach 7-9 kwietnia 2018 pojechała do Gdańska walcząc o kolejny prestiżowy tytuł XLIV Olimpiady Historycznej . Jej ogromna wiedza i umiejętności i tym razem zapewniły jej miejsce wśród laureatów tej trudnej olimpiady.
Hattrick olimpijski to jeszcze za mało. 21 kwietnia została jej jeszcze walka o kolejny tytuł laureata zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.
Opiekunami dydaktycznymi Magdy z historii i Wos-u są odpowiednio prof. Małgorzata Błońska-Pudło i prof. Marcin Pudło.
Gratulujemy Magdzie wspaniałych osiągnięć i wierzymy, ze jeszcze o niej usłyszymy w przyszłości.