Kopernik – Złotą Szkołą w prestiżowym Rankingu miesięcznika „Perpektywy”

Z  radością i dumą informujemy, że I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Krośnie po raz kolejny znalazło się w pierwszej setce najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce w słynnym już rankingu miesięcznika  “Perspektywy“. Ta wysoka pozycja wiąże się z uzyskaniem kolejny już raz tytułu  Złotej Szkoły, który przysługuje zdobywcom miejsc od pierwszego do setnego.
W tym roku  uplasowaliśmy się  na 71-wszym miejscu,. To wysokie miejsce  zawdzięczamy najwyższym sukcesom  zdobytym przez naszych uczniów w olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2016/2017 oraz wysokim wynikom osiągniętym przez nich na egzaminie maturalnym w 2017 roku.

W Rankingu Szkół Olimpijskich 2018 nasza szkoła uplasowała się na zaszczytnej  31 pozycji w Polsce ( awans z 38-mego)

Uwaga!  Krośnieński Kopernik drugą szkołą w województwie!

Niezmiernie cieszy nas fakt, że osiągnięte wyniki w Rankingu  plasują nasze liceum na drugim miejscu wśród  najlepszych szkół Podkarpacia, po  Rzeszowskim Liceum Sióstr Prezentek.

To naprawdę wspaniały sukces, powód do zadowolenia, satysfakcji i dumy. Przynależność do grona najlepszych szkół w Polsce jest potwierdzeniem wysokiej jakości pracy szkoły. Jak co roku składa się na to wiele elementów, z których najważniejszym jest zawsze czynnik ludzki tj. wspólna praca uczniów i nauczycieli.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkim zaangażowanym nauczycielom, uczniom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do uzyskania tak wspaniałego wyróżnienia.

Pełny raport miesięcznika “Perspektywy”

Talent uczniów, zaangażowanie nauczycieli. “Elektryk” i “Kopernik” chlubą dla Krosna (VIDEO)