„Kopernik” po raz kolejny potwierdził swoją jakość i skuteczność w przygotowaniu swoich uczniów do egzaminów zewnętrznych.

W dniu 11 sierpnia br. poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji egzaminów maturalnych, wyjątkowych, bo pod znakiem koronawirusa. Tegoroczna matura odbyła się bowiem z miesięcznym opóźnieniem i w warunkach obostrzeń sanitarnych.

Tym bardziej z radością i dumą przyjęliśmy informację o wynikach  naszych absolwentów zarówno z przedmiotów obowiązkowych , jak i rozszerzonych. Widać, ze wirus nie zaszkodził na szczęście naszym uczniom.  Z języka polskiego na p. podstawowym  uzyskali oni średni wynik 66%, z matematyki  85% a z j. angielskiego – 90%. W porównaniu z wynikami liceów ogólnokształcących  w województwie podkarpackim oraz  w kraju to  od 10-ciu do nawet 27-miu punktów procentowych więcej. Patrz tabela poniżej.

Przedmioty zdawane obowiązkowo ( wyniki w procentach)
Przedmiot Poziom     Średnia

CKE

Średnia OKE

podkarpackie

Średnia

I LO

Zdawało
Język polski podstawowy 56   57

66

208

Matematyka podstawowy 58   62

85

208

Język angielski podstawowy 77   76

90

200

Równie wysokie rezultaty osiągnęli uczniowie z innych języków obcych oraz z j. angielskiego na poziomie dwujęzycznym (86%).

Jednak prawdziwym powodem do dumy są rezultaty naszych tegorocznych absolwentów z przedmiotów na poziomie rozszerzonym.  Na poniższym wykresie prezentujemy wyniki I LO im. M. Kopernika  w porównaniu z średnimi wynikami  liceów ogólnokształcących w województwie podkarpackim oraz w Polsce.

Z większości przedmiotów nasi trzecioklasiści osiągnęli wyniki , średnio o 20 punktów procentowych wyższe od ogólnopolskich , czy podkarpackich,  z historii – prawie o 30 p.p, a z WOS-u –  nawet ponad dwukrotnie wyższe.

Wysokie wyniki naszych  maturzystów są owocem wytężonej pracy i zaangażowania zarówno uczniów jak
i  nauczycieli.

Serdecznie gratulujemy  Maturzystom  tak pięknych osiągnięć  i życzymy im równie satysfakcjonujących  wyników rekrutacji na wymarzone uczelnie i kierunki.