Konkurs „ Miejsce Polski w Europie w kontekście 1050- lecia chrztu Polski” i wyjazd do Brukseli

8  listopada  2016 r. odbył  się  finał  Konkursu „ Miejsce  Polski  w  Europie  w  kontekście  1050-  lecia  chrztu  Polski”, który  został  zorganizowany pod  patronatem  Posła  do  Parlamentu  Europejskiego – Tomasza  Poręby, przy  współpracy  z  Muzeum  Podkarpackim  w  Krośnie . Naszą  szkołę  reprezentowali  uczniowie liceum : Katarzyna  Klamut – klasa IIa, Aleksandra  Korzeń – klasa IId, Wojciech  Lipiński – klasa IIIa, Michał  Stryczniewicz – klasa IIIa oraz Dominik  Zbaraża – klasa Ic. Wszyscy reprezentanci szkoły zostali  laureatami  konkursu, w którym  wzięło  udział  ponad  50  uczniów  z  Krosna  i  powiatu  krośnieńskiego. Nagrodą  główną  była  wizyta  w  Parlamencie  Europejskim  w  Brukseli. Wycieczka  odbyła  się  w  dniach  27 . 11  do  1.12  2016 r. Uczniowie  zwiedzili  również  największe atrakcje  Brukseli: Katedrę  Świętego  Michała  i  Świętej  Goduli, Grand  Place, Manneken  Pis,  Atomium.  oraz  Królewskie  Muzeum  Sił  Zbrojnych  i  Historii  Militarnej.

Więcej zdjęć w galerii.