Kinga Półchłopek wygrała tygodniowy pobyt na kursie językowym w Hiszpanii

Uczennica naszej szkoły Kinga Półchłopek z kl. I E zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych i w nagrodę pojedzie do Hiszpanii. Kinga reprezentowała naszą szkołę w II edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych ¡OLÉ! organizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja w Warszawie. Konkurs był objęty honorowym patronatem Ośrodka Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego, oraz Biura Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Warszawie.

Etap szkolny, który wygrała Kinga odbył się 29 listopada i był testem wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych. Finałowy etap konkursu odbył się 11 stycznia w Warszawie i polegał na około 10-minutowym ustnym przedstawieniu po hiszpańsku swojej podróży do wybranego (w tej edycji konkursu) regionu Hiszpanii lub kraju Ameryki Łacińskiej. Zadaniem autora opowieści było zainteresowanie uczniów i nauczycieli opisywanym obszarem oraz dostarczenie ważnych informacji na temat jego kultury (gastronomia, zwyczaje, tradycje, muzyka, taniec, geografia i/lub historia). Kinga znakomicie przygotowała się do konkursu, opowiadała o podróży do Kolumbii. W komisji konkursowej zasiadali między innymi Kolumbijczycy, co zdecydowanie podniosło rangę konkursu, a konkurencja również reprezentowała bardzo wysoki poziom.

Kinga odniosła duży sukces, którego serdecznie jej gratulujemy. Nagrodą główną jest certyfikat uczestnictwa w tygodniowym kursie języka hiszpańskiego w Hiszpanii, w Maladze. Kurs został ufundowany przez szkołę Cervantes Escuela Internacional oraz Instytut Cervantesa. Do konkursu pomogła Kindze przygotować się prof. Erwina Kalistel-Pojnar.