Czwarte spotkanie – Langford (Irlandia)

W dniach 10-16 kwietnia braliśmy udział w przed ostatnim spotkaniu projektu Comenius – ,,See you- See me”. Przylecieliśmy do Irlandii, gdzie z radością zostaliśmy przyjęci i pokierowani do miasteczka Longford. Po krótkim zwiedzaniu miejscowości udaliśmy się po hotelu, aby nabrać sił na kolejne wyzwania.

Drugi dzień miał charakter organizacyjny. uczniowie z Irlandii przygotowali dla nas wiele atrakcji takich, jak nauka karate, tańca i zajęcia artystyczne. Po południu każdy z krajów zaprezentował swoją szkołę, a także odbył się pokaz mody, gdzie zostały zaprezentowane stroje narodowe.

Przez kolejne dni realizowaliśmy projekt, pracując w podziale na 4 grupy: teatralną, kulturową, prasową i filmową. Pośród nas były także osoby niesłyszące, z którymi musieliśmy się nauczyć współpracować. W czasie przerw między zajęciami mogliśmy się lepiej poznać i ulepszyć nasze umiejętności językowe, komunikując się z uczniami innych narodowości. Efekty naszej 4-dniowej pracy przedstawiliśmy podczas uroczystego zakończenia, na którym zostaliśmy wyróżnieni drugim miejscem w konkursie na kolaż pt.: ,,Praca z osobami niepełnosprawnymi”.

Poza pracą w grupach organizowano nam także wiele innych atrakcji m.in. zumba, dyskoteka, gra w kręgle. Wspólna zabawa pozwoliła nam nawiązać przyjaźnie z naszymi zagranicznymi kolegami. Podczas ostatniego dnia pobytu odbyła się wycieczka nad Ocean Północny. Piękna pogoda i wspaniałe krajobrazy wprowadziły wszystkich w dobry nastrój.

Pobyt w Irlandii uważamy za świetną odskocznię od codziennej rzeczywistości. Wyjazd dał nam nie tylko możliwość poznania innych kultur i obyczajów, ale także nauczył nas pracy z ludźmi głuchoniemymi.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY W LANGFORD