Wyjątkowa lekcja biologii w “Koperniku”

25 listopada (piątek) naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście – uczniowie klasy 3A z SP nr 14 w Krośnie zaproszeni przez Panią Profesor Agnieszkę Kopiec oraz uczniów klasy 2 D.

W pierwszej części lekcji rozmawialiśmy o hodowli rybek w akwarium i jego wyposażeniu, co bardzo zaciekawiło uczniów klasy 3 i zachęciło do założenia własnego akwarium. Bardzo chętnie odpowiadali na pytania prowadzących oraz doskonale radzili sobie z nowymi wyzwaniami.

W kolejnej części spotkania poznali budowę i działanie mikroskopu optycznego. Po części teoretycznej uczniowie zostali podzieleni na 2 grupy, w których pracowali. Pierwsza grupa poznała podstawy ekologii. Natomiast grupa druga mogła samodzielnie przygotować własny preparat mikroskopowy i go obserwować. Uczniowie oglądali również m.in. nogę pszczoły, mięsień sercowy, tkankę nerwową i pantofelki.

Kwintesencją całego spotkania był quiz ekologiczny, w którym wszyscy bardzo chętnie wzięli udział. Na koniec każdy dostał słodki upominek oraz nagrodziliśmy najaktywniejszych.

PS Wszystkim się bardzo podobało i obiecali, że odwiedzą nas jeszcze raz.  Dziękujemy uczniom klasy II d oraz pani Profesor Agnieszce Kopiec za zorganizowanie tego miłego wydarzenia, popularyzującego nauki przyrodnicze.

Zapraszamy do galerii, do obejrzenia zdjęć.