Witaj Majowa Jutrzenko…

26 kwietnia 2018 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją uczniowie z klas II c gimnazjum i I a liceum pod opieką prof. Katarzyny Klein – Łokaj i prof. Barbary Latkiewicz. Uroczystość uświetnił występ chóru, którym dyrygował prof. Krzysztof Trybus.

Akademia  przeniosła nas  w czasy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Aktorzy przedstawili w scenach i wierszach wybrane wydarzenia z dziejów ówczesnej Rzeczypospolitej. Podkreślili ponadczasowe znaczenie wysiłku niepodległościowego Sejmu Czteroletniego.

Całości dopełniły pieśni w wykonaniu chóru. Usłyszeliśmy między innymi „Polonez Trzeciego Maja”, „Witaj, majowa jutrzenko” i „Jak długo w sercach naszych”. Z charakterem uroczystości współgrały eleganckie stroje wykonawców i efektowna dekoracja sali, której motywem przewodnim były biało – czerwone kwiaty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akademii.

Przygotowanie tej akademii było realizacją projektu edukacyjnego grupy uczniów z kl. II C Gimnazjum: Oliwii Ciuby, Karoliny Madej, Anny Tenety, Klaudii Tuchowskiej, Julii Wszołek i  Julii Zajdel pod opieką dydaktyczną prof. Katarzyny Klein-Łokaj.