Relacja z akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości 2023

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej szkole w tym roku to połączenie tradycji z nowym spojrzeniem na tak ważne kwestie, jak wolność i odpowiedzialność za własną postawę wobec ojczyzny.

Tematem wiodącym uroczystości były ,,Rozmowy o Polsce’’. W tym klimacie uczniowie mogli uczestniczyć w akademii z pokazem obrazów historycznych w formie prezentacji , która stanowiła ciekawe tło dla przeglądu najważniejszych wydarzeń związanych z utratą i odzyskaniem niepodległości przedstawionego przez uczennice klasy III a  Amelię Kolasińską i Aleksandrę Kubit.

Literackim rozwinięciem myśli niepodległościowej były sceny z III części ,,Dziadów’’ Adama Mickiewicza  i ,,Wesela’’ Stanisława Wyspiańskiego po mistrzowsku odegrane przez Maję Marcinkowską , Mateusza Basamanię , Rafała Mrozowskiego i Rusłana Nesterova oraz program poetycki z piękną recytacją wierszy w wykonaniu Liliany Gamoń, Karoliny Zabawy, Aleksandry Steligi i Marii Filar.

Nie zabrakło też oczywiście wyjątkowego wystąpienia szkolnego chóru i solistek Aleksandry Rak i Emilii Węgrzynek. Bardzo oryginalnie wybrzmiała  gitara elektryczna Dawida Rajchla, który również był wraz z Wiktorią Małopolską prowadzącym uroczystość.

Nad sprzętem do prezentacji  i nagłośnienia czuwał Szymon Filipiak i trzeba zaznaczyć, że nic nie zawiodło-obrazy i dźwięki płynnie się uzupełniały.

Plastyczny efekt napisów i symbolicznych białych i czerwonych motyli to zasługa Oliwii Inglot, Julii Pitrus i Wiktorii Szajny.

Na koniec uroczystości uczniowie klas pierwszych, zgodnie z tradycją szkoły,  złożyli uroczyste ślubowanie, którego rotę odczytała Przewodnicząca Samorządu Szkolnego.

W przygotowanie  akademii zaangażowana była cała klasa III a, bo przecież przy tylu działaniach każdy pomysł i każda pomoc są bardzo potrzebne. Skupienie oglądających potwierdziło , że było warto…

Dziękujemy Pani Prof. Zofii Barteckiej -Prorok wraz z uczniami klasy III a oraz Panu Prof. Pawłowi Zygarowiczowi za przygotowanie tegorocznej akademii. Dziękujemy pocztowi sztandarowemu, chórowi, fotografom szkolnym – Oliwii Inglot z kl. III a oraz Panu Prof. Pawłowi Zygarowiczowi, oraz wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia nowoprzyjętych  klas pierwszych  wraz z wychowawcami:

Klasa I a wraz z Wychowawcą Prof. Marcinem Pudło

Klasa I b wraz z Wychowawczynią Prof. Małgorzatą Podymą

Klasa I c wraz z Wychowawczynią Prof. Małgorzatą Kubal

Klasa I d  , Wychowawczyni: prof. Urszula Jucha

Klasa I e wraz z Wychowawczynią Prof. Ewą Czekańską

Klasa I f ,  Wychowawczyni: Prof. Małgorzata Tyburska – Doktór

Klasa I g wraz z Wychowawczynią Prof. Agnieszką Pelczar

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.