Projekt “My, głodni”

Projekt pod tytułem “We, the hungry” – “My, głodni” został zorganizowany w ramach programu unijnego Erasmus Plus. Młodzież naszej szkoły przygotowała wniosek, który został zaakceptowany przez Narodową Fundację Rozwoju i Edukacji. Grupą młodzieży opiekowały się nauczycielki języka angielskiego: Ewa Czekańska i  Erwina Kalistel- Pojnar.
Przygotowania do projektu rozpoczęły się w sierpniu, kiedy to uczniowie wraz z opiekunkami nawiązali kontakt z jedną ze szkół w Turcji. Tematem przewodnim projektu było gotowanie, co oznaczało, że podczas spotkania przygotowywane będą tradycyjne dania kuchni polskiej i tureckiej.
W trakcie realizacji działań (od 22 września do 1 października) poznawaliśmy nie tylko smaki tureckiej kuchni, ale także kulturę i obyczaje tego kraju.

Więcej informacji i zdjęć w poniższym pliku:

Z pamiętnika głodnego uczestnika