Ponowny medialny triumf uczniów “Kopernika”

Olimpiada Wiedzy o Mediach to interdyscyplinarna olimpiada z zakresu wiedzy o mediach, nowych technologiach, dziennikarstwie i dziedzinach pokrewnych. W tym roku odbyła się jej VI edycja. Nasi uczniowie po raz kolejny osiągnęli imponujący wynik.

13 grudnia 2019 roku w Rzeszowie odbył się etap okręgowy olimpiady. Klasyfikacje do finału uzyskało nomen omen finalnie aż 3 uczniów z naszej szkoły – maturzyści: Jakub Penar oraz Szymon Gonet (klasa 3 a), a także Mateusz Kosztyła (klasa 2a). Warto podkreślić, że była to największa grupa uczniów z jednej szkoły w naszym województwie, która przeszła do zawodów centralnych. Opiekunem chłopaków jest pan profesor Marcin Pudło.

Z uwagi na obecną sytuację w kraju i na świecie – wszystkie finały olimpiad zostały odwołane, a uczestnicy skończyli swoje zmagania na kwalifikacji do zawodów centralnych.

Na uwagę zasługuję fakt, że to kolejny rok, w którym uczniowie krośnieńskiego Kopernika wspięli się na najwyższy szczebel olimpiad medialnych, udowadniając tym samym, że posiadają ogromną wiedzę we wcześniej wymienionych dziedzinach. Rok wcześniej ta sama trójka (Jakub Penar, Szymon Gonet i Mateusz Kosztyła)  również zakwalifikowała się do finału Olimpiady Wiedzy o Mediach, a także Olimpiady Medialnej.

(na zdjęciu od lewej – Mateusz Kosztyła, Jakub Penar, Szymon Gonet)