MAGIA CHEMII – POKAZY CIEKAWYCH DOŚWIADCZEŃ W KOPERNIKU

Magia Chemii”  – pokaz doświadczeń chemicznych doktora Zbigniewa Szydło

W dniach 3-4 kwietnia 2017r. odwiedził naszą Szkołę doktor Zbigniew  Szydło – wybitny nauczyciel chemii z renomowanej Highgate School w Londynie

Warto wspomnieć, że ojciec Pana Zbigniewa uczęszczał do naszego liceum w latach 1933-1938. Kolejne odwiedziny kopernikańskich murów znanego na całym świecie naukowca, uświetnił spektakl chemiczny „Magia chemii”. Doktor Szydło w swoim wystąpieniu, zabrał uczniów w „podróż po krainie doświadczeń chemicznych”, towarzyszących człowiekowi w różnych dziedzinach życia.

W sposób spektakularny został zaprezentowany m.in. proces spalania benzyny w tłoku silnika, wpływ ciekłego azotu na kinetykę cząsteczek gazów, przebieg reakcji zegarowej, wpływ czystego tlenu na procesy spalania różnych substancji i wiele innych bardzo interesujących doświadczeń. Pan Zbigniew w oryginalny dla siebie sposób przedstawił istotę nauki jaką jest chemia.

Wykład wywarł wielkie wrażenie na uczniowskiej społeczności „Kopernika”, o czym świadczą liczne pytania skierowane do naszego gościa. Zachwycony postawą młodzieży, doktor Szydło ochoczo przyjął kolejne zaproszenie do naszej szkoły w najbliższej przyszłości.