Kolejny językowy sukces naszych uczniów!

Miło nam poinformować iż dwójka naszych licealistów: Kacper Menet z klasy 1f oraz Aleksandra Bukhovets z klasy 1a, zostali finalistami Ogólnopolskiego  Konkursu Wiedzy o Kanadzie „DISCOVER CANADA 2020”.
Półfinał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada” odbył się na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu pod koniec lutego 2020 roku. Siedemdziesięcioro uczniów z całej Polski, wybranych spośród 1280 uczestników pierwszego etapu konkursu z 256 szkół, walczyło o 12 miejsc w finale konkursu, który miał zostać zorganizowany 2 i 3 kwietnia 2020 roku. Niestety w związku z pandemią finał się nie odbył a 12 najlepszych uczestników otrzymało tytuł finalisty.  Ola zajęła 9 a Kacper 11 miejsce, co jest ogromnym osiągnięciem biorąc pod uwagę zakres materiału który musiał być opanowany przez uczestników.    W półfinale uczniowie pisali esej akademicki na jeden z siedmiu ogłoszonych wcześniej tematów, a także test sprawdzający wiedzę z wybranych aspektów wiedzy o Kanadzie. Uczestnicy wzięli także udział w wykładzie pt. „Canada: Young Country and Country of Youth”, który wygłosiła Jeanette Sautner – radczyni ds. politycznych i społecznych w Ambasadzie Kanadyjskiej w Warszawie.

Konkurs „Discover Canada” jest projektem Centrum Studiów Kanadyjskich i kierunku filologia angielska Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli między innymi: Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, Ambasada Kanadyjska w Polsce, Polskie Towarzystwo Badań Kanadyjskich.
Gratulujemy Oli i Kacprowi.  Opiekę nad uczniami sprawowały: Anna Steliga i Małgorzata Wyżkiewicz.