Kamil Krauz – Mistrzem Polski w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W dniach 1 – 3 czerwca 2018 r. w Świdwinie (woj. zachodniopomorskie) odbył się 41. Finał Centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestniczyła w nim młodzież ze wszystkich województw naszego kraju.  Naszą szkołę, a zarazem województwo podkarpackie reprezentował uczeń klasy Id – Kamil Krauz.

Konkurs podzielony był na dwie części. W pierwszej z nich wszyscy uczestnicy rozwiązywali test pisemny składający się z 40 pytań, których stopień trudności dostosowany był do danej grupy wiekowej. Następnie pięć najlepszych osób z każdej grupy kwalifikowało się do części drugiej, która obejmowała wykonanie trzech zadań praktycznych (m.in. udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej) oraz udzielenie odpowiedzi ustnej na dwa wylosowane pytania.

Kamil zakwalifikował się do drugiej części i uzyskał w niej maksymalną liczbę punktów, co dało mu w końcowej klasyfikacji pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski.

Patronat nad Turniejem objęli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Serdecznie gratulujemy Kamilowi  tak dużego sukcesu i cieszymy się, że chodzi do naszej szkoły. Od razu czujemy się bezpiecznej!