FINAŁ KONKURSU THE TALENT SHOW

Dnia 4 kwietnia w naszej szkole miał miejsce finał konkursu The Talent Show organizowanego przez nauczycielki języka angielskiego:  Małgorzatę Wyżkiewicz i Hannę Lazarowicz. Uczniowie z klas gimnazjalnych naszej szkoły jak i innych szkół prezentowali swoje umiejętności językowe wykonując programy artystyczne w języku angielskim. Kategorie obejmowały : śpiew, recytację oraz scenkę aktorską lub kabaretową.

W jury zasiedli goszczący w naszej szkole studenci ze Stanowego Uniwersytetu w Iowa: Elizabeth Haut, Anna Oashaim i Joshua Tucker oraz organizatorki. Niełatwo było wytypować zwycięzców bowiem poziom prezentowanego repertuaru był niezwykle wysoki. W końcowej punktacji miejsce pierwsze zajęły Katarzyna Steliga i Jagoda Garncarczyk z klasy II B Gimnazjum Dwujęzycznego, które zaprezentowały własną interpretację sceny balkonowej ze sztuki „Romeo i Julia” Wiliama Szekspira. Na dodatkową uwagę zasługuje fakt, iż dziewczęta same opracowały scenariusz a humorystyczne podejście do tematu zdobyło serca jurorów. Miejsce drugie zajęła Julia Jaracz z klasy II A Gimnazjum Dwujęzycznego, która  zaśpiewała piosenkę Miley Cyrus „Wrecking ball”. Miejsce trzecie zdobyła trupa teatralna z Gimnazjum nr 1 we Frysztaku: Łucja Szopa, Karolina Godek i Sandra Szczępek , które profesjonalnie zaprezentowały przepiękną scenkę kabaretową „Niania w Nowym Jorku”. Wyróżnienia otrzymał duet z Zespołu Szkół w Besku: Julia Szuba i Magdalena Żółkiewicz za wykonanie piosenki Lukasa Grahama „7 years”oraz Kinga Nawrocka z Gimnazjum Dwujęzycznego za wykonanie piosenki „The house of the rising house”.

Konkurs był sponsorowany  przez firmę KROSDACH , Polską Spółkę Nafty i Gazu oraz Radę Rodziców I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie. Dziękujemy sponsorom za wsparcie i pulę ciekawych nagród.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i talentu. Zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku. Więcej zdjęć w galerii.