Drugie spotkanie – Bratysława

W cztery miesiące po pierwszej comeniusowej wymianie przyszedł czas na kolejne spotkanie. W niedzielę, tj. 14 kwietnia wyruszyliśmy do stolicy sąsiadującej z Polską, Słowacji. Po dziewięciu godzinach drogi przywitała nas piękna, słoneczna pogoda oraz grupa słowackich przyjaciół, którzy czekali na nas pod hotelem. Wszyscy byliśmy bardzo szczęśliwi, że znowu się widzimy!

Słowacka grupa przygotowała nam wiele atrakcji na cały tydzień. Poniedziałek rozpoczęliśmy uczestnictwem w nietypowych lekcjach w słowackiej szkole, m.in. lekcji fryzjerstwa, ogrodnictwa czy składania książek. Po południu udaliśmy się do oficjalnego budynku Unii Europejskiej w Bratysławie i tam zaczęliśmy pracę nad projektem oraz wzięliśmy udział w warsztatach języka migowego prowadzonych przez grupę słowackich uczniów. Następnego dnia odkrywaliśmy piękno Bratysławy oraz ich tradycyjną kuchnię. W środę działaliśmy w grupach pracujących przy projekcie, tj. grupa kulturowa, teatralna, filmowa i prasowa, a wieczorem przyszedł czas na aktywny wypoczynek w parku, sportowe zabawy oraz grilla. W czwartek udaliśmy się na bardzo zabawny spektakl teatralny, pt. „Romeo i Susan”, opisujący współczesne perypetie kochanków z Werony. Następnie odbyło się oficjalne zakończenie spotkania w malowniczej stolicy Słowacji oraz podsumowanie pracy grup projektu. Piątek był dniem wolnym, przeznaczonym na rozrywki. Wieczorem nastał czas na nieoficjalne pożegnanie z uczniami i zabawę.

Po tych pięciu dniach spędzonych w pięknej i słonecznej Bratysławie, wróciliśmy wszyscy z ogromnymi uśmiechami na twarzy i bagażem przygód do Krosna, by dalej pracować nad projektem.
ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIZYTY W BRATYSŁAWIE