David Bednarczyk i Jan Wacławik – Finalistami 43. Olimpiady Języka Angielskiego

Jan Wacławik – tegoroczny absolwent  klasy III A oraz  David Bednarczyk – uczeń klasy dwujęzycznej IA reprezentowali nasze liceum podczas zawodów centralnych 43. Olimpiady Języka Angielskiego i zdobyli tytuł Finalisty.

David Bednarczyk  I a

Janek Wacławik – III a

Do etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego zakwalifikowało się czterech uczniów: David Bednarczyk, Jan Wacławik, Marcin Hawryluk i Maciej Lisak. Zawody finałowe Olimpiady, do których zakwalifikowali się David i Jan znajdując się w gronie 63 najlepszych uczniów z całej Polski miały miejsce w Poznaniu w dniach 15-16 kwietnia. Zadania leksykalno-gramatyczne oraz z umiejętności językowych to tylko część wymagań. Oprócz zaawansowanego poziomu językowego, uczniowie musieli wykazać się wiedzą z historii, geografii, kultury, tematów ogólnych oraz ze znajomości lektur z zakresu literatury angielskiej i amerykańskiej.

Opiekunem dydaktycznym Janka jest prof. Hanna Lazarowicz a Davida – prof. Erwina Kalistel-Pojnar.
Gratulujemy chłopcom oraz ich opiekunom osiągniętego sukcesu!  Warto podkreślić, ze otrzymany tytuł zwalnia z konieczności zdawania matury z j. angielskiego ( 100% na świadectwie maturalnym) oraz otwiera podwoje wielu renomowanych uczelni.