Chór Kopernika koncertuje we Wrocławiu.

Chór I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika  na czele z panem Krzysztofem Trybusem po raz kolejny miał okazję zaśpiewać na scenie Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu w ramach projektu Akademia Chóralna. W tym roku wykonywanym utworem była ”Carmina Burana” w znakomitym opracowaniu Carla Orffa. Kompozycja została oparta na średniowiecznym zbiorze pieśni, a Orff napisał do niej muzykę w 1937 r.

Próby do koncertu rozpoczęły się 7 czerwca w Filharmonii im. W. Lutosławskiego. Nad wszystkim czuwała jak zwykle pani Agnieszka Franków-Żelazny, dyrektor programowy Akademii Chóralnej. Próby z wybranymi chórami z całej Polski oraz orkiestrą NFM-u trwały aż do finału, który miał miejsce 9 czerwca. Pomimo że utwór był trudny, w dniu koncertu każdy z uczestników był podekscytowany i gotowy na pokazanie swoich możliwości.

Sala NFM-u była pełna, każdy z obecnych niecierpliwie czekał na rozpoczęcie. Kiedy wybrzmiał ostatni dźwięk fragmentu „O Fortuna”, publiczność złożyła wykonawcom oklaski na stojąco. Dla każdego z chórzystów było to ogromne wyróżnienie za ciężką pracę, tym bardziej, że tylko wybrani mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Mamy nadzieję, że chór będzie miał jeszcze wiele okazji do tak wspaniałych koncertów oraz że wkrótce usłyszymy fragment „Carminy Burany” na żywo ( na zakończenie roku szkolnego).