Chemiczne sukcesy uczniów Kopernika.

Z wielką radością informujemy, że do etapu centralnego 66 Olimpiady Chemicznej zakwalifikowali się: Kamil Krauz ( III D) oraz Jakub Kalisz (II e). Dzięki temu nasi uczniowie uzyskali tytuł finalisty.

Warto zauważyć, że z całego województwa podkarpackiego kwalifikację do finału Olimpiady uzyskało jedynie czterech uczniów, w tym dwóch z naszego liceum. Wspomniana statystyka dobitnie pokazuje jak trudnemu zadaniu sprostali nasi reprezentanci i przekuli go w ogromny sukces!

Uczniowie Kopernika w składzie Szymon Kozak (IIe), Jakub Kalisz (IIe) i Kamil Krauz (III d) potwierdzili swoją ogromną wiedzę chemiczną również w Ogólnopolskim Podkarpackim Konkursie Chemicznym im. Ignacego Łukasiewicza. Te trzyetapowe zawody organizowane przez Politechnikę Rzeszowską cieszą się dużym uznaniem na arenie ogólnopolskiej. Świadczy o tym udział w zawodach wielu renomowanych szkół średnich z takich ośrodków miejskich jak Warszawa, Kraków czy Lublin.

W tej edycji nasi uczniowie nie mieli sobie równych zajmując w ścisłym finale wszystkie miejsca na podium!

I miejsce – Jakub Kalisz

II miejsce – Kamil Krauz

III miejsce – Szymon Kozak

Dzięki tak wspaniałym wynikom Kopernik zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej (szkół).
Gratulujemy sukcesu!  Opiekunami dydaktycznymi uczniów są profesorowie: Katarzyna Sitek-Guzik i Kamil Serafin.

Na fotografiach kolejno:  Kamil Krauz  III d,  Jakub Kalisz II e,   Szymon Kozak II e.