Biesiada poetycka “Zawsze jest coś do odkrycia”

W czwartek, 13 marca, w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski i krasomówczy „O gwiazdę Kopernika”. Spotkali się wszyscy, których łączy wrażliwość na piękno słowa mówionego oraz poezji recytowanej i śpiewanej.

Pierwszą częścią Biesiady Poetyckiej był szkolny konkurs krasomówczy, związany z 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, którego myślą przewodnią był temat „Zawsze jest coś do odkrycia”. Swoje mowy wygłosili w spektakularny sposób uczniowie klas czwartych: Aurelia Gierlicka z klasy IV a oraz Maksymilian Marek z klasy IV b.

Dłuższą część wydarzenia stanowił konkurs recytatorski. Uczniowie naszej szkoły wspaniale się zaprezentowali, przez co jury czekała trudna decyzja. Ostatecznie spośród uczestników wyłoniono trzech zwycięzców i trzy osoby wyróżniono:

Miejsce pierwsze: Karolina Zabawa (kl. II a)

Miejsce drugie: Olga Janocha (kl. IV b)

Miejsce trzecie: Maja Marcinkowska (kl. II a)

Wyróżnienia:

Zuzanna Rajchel (kl. Ia)

Grażyna Schabińska (kl. IIf)

Lena Rygiel (kl. IIa)

Serdecznie dziękujemy wszystkim prezentującym utwory poetyckie oraz osobom śpiewającym i uczniom cudzoziemcom, którzy recytowali utwory w języku polskim: Władysławie Vaubol, Ruslanowi Nesteronowi, Zoi Tachtan oraz Daminice Dzeruzhynskiej. Wyrazy wdzięczności składamy też uczniom odpowiedzialnym za przygotowanie biesiady: Suzanie Dajakaj, Dawidowi Rajchlowi oraz Julii Półchłopek.

Dziękujemy Pani prof. Agnieszce Lipińskiej oraz pani Prof. Zofii Barteckiej  za organizację i przygotowanie tego  pięknego szkolnego wydarzenia.

Trzymamy kciuki na dalszych etapach konkursów i zapraszamy za rok!