„Kopernik” po raz kolejny potwierdził swoją jakość i skuteczność w przygotowaniu swoich uczniów do egzaminów zewnętrznych

W dniu 7 lipca 2023 r. poznaliśmy wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych.  Z radością i dumą przyjęliśmy informację, że nasi absolwenci  kolejny raz zdali egzamin maturalny i to na bardzo dobrym poziomie, zarówno z przedmiotów obowiązkowych  jak i rozszerzonych.

Z języka polskiego na p. podstawowym  uzyskali oni średni wynik 72%, z matematyki  89%   a z j. angielskiego – 94%. W porównaniu z wynikami liceów ogólnokształcących  w województwie podkarpackim oraz  w kraju to  sporo punktów procentowych więcej. Patrz tabela poniżej:

Wyniki matur maj 2023 w I LO Krosno oraz Polska i Podkarpackie

(W nawiasach podajemy liczbę zdających dany przedmiot).

Jednak prawdziwym powodem do dumy są rezultaty naszych tegorocznych absolwentów z przedmiotów na poziomie rozszerzonym.    Poniżej prezentujemy wyniki I LO im. M. Kopernika  w porównaniu ze średnimi wynikami wybranych szkół krośnieńskich i najbliższej okolicy.

Wyniki I LO Krosno w porównaniu z wynikami wybranych szkół Krosna i  okolic

Uzyskane wysokie wyniki z przedmiotów rozszerzonych są owocem wytężonej pracy i zaangażowania zarówno uczniów jak i ich nauczycieli i otwierają naszym licealistom drogę na renomowane kierunki najlepszych uczelni w Polsce. 

Serdecznie gratulujemy  naszym Maturzystom  tak wspaniałych osiągnięć  i życzymy im równie satysfakcjonujących  wyników rekrutacji na wymarzone uczelnie i kierunki. Zapraszamy do analizy wyników matur 2023, które zamieszczamy również w stałej zakładce EGZAMINY.

INORMACJA DLA NASZYCH KANDYDATÓW DO KLAS PIERWSZYCH!

Wyniki matur stanowią ważny punkt odniesienia dla  Ósmoklasistów i ich Rodziców.  Gratulujemy wszystkim Kandydatom do naszego liceum dobrej decyzji.

Z pewnością Wasz mądry  wybór będzie miał  przełożenie na jakość Waszej  wiedzy i umiejętności i przybliży Was do sukcesu w aplikowaniu na porządne  kierunki studiów, dające udany start w dorosłe życie.

Informacje zamieszczone w tabelach są opracowane na podstawie wyników opublikowanych na stronie krakowskiej OKE:  http://www.oke.krakow.pl/inf/

  opracowała Ewa Jaklewicz – wicedyrektor