21 X 2022 – Wielkie Święto Szkolnego Biegania czyli XX I Szkolne Biegi Sztafetowe o Puchar Dyrektora Szkoły

Piękny to był dzień…21 października 2022 roku – Wielkie Święto Szkolnego Biegania, już za nami…

Niewiarygodne  emocje, przygotowania, wysiłek, radość, zabawa, ambicja sportowa i wspaniała rywalizacja, czasami  aż do granic możliwości…..

Byliście niesamowici, dziękuję Wam za te niezapomniane chwile, które przeżywamy wspólnie, każdej jesieni od 21 lat. Jak co roku pokazaliście, że sport i zdrowy styl życia nie jest wam obcy, i jest równie ważny jak wiedza, którą zdobywacie na lekcjach w naszej szkole.

Wielkie Brawa i Wielkie Gratulacje dla  wszystkich uczestników XXI Sztafetowych Biegów Klasowych o Puchar Dyrektora I LO w Krośnie.

Wasza rywalizacja odbywała się przy pięknej jesiennej aurze, a słońce, lekki wietrzyk i poranny chłodek to były iście „ maratońskie” warunki biegowe, czyli najlepsze.

Cieszę się ,że pokonaliście przede wszystkim siebie i swoje słabości, bo przecież nie każdy z Was jest trenującym sportowcem, a mimo to pokazaliście wspaniałą sportową walkę i radość, którą przynosi sportowa rywalizacja. Gratuluję również klasom IV, które jak co roku, starają się zamienić rywalizację na dobrą zabawę i zawsze im się to świetnie udaje. Tym razem oprócz ciekawych strojów, popisali się niesamowitym sprinterskim finiszem 😉

Jeszcze raz wszystkim Gratuluję  wspaniałego występu, a w szczególności wielkie ukłony w stronę Klasy III F, która okazała się najszybszą sztafetą naszych zawodów. Łączny czas 5 zmian sztafetowych ( 3x 800m i 2x 400m ) to 10’ : 17” : 50. Brawo byliście najlepsi, a w nagrodę wywalczyliście 5 biletów na listopadowy koncert Darii Zawiałow w Krośnie. Skład: – Chowaniec Natalia, Filar Weronika, Kluczek Miłosz, Kasperkowicz Damian, Wacht Alan.

A oto wyniki  tegorocznej rywalizacji:

Wyniki XXI Sztafetowych Biegów Klasowych o Puchar Dyrektora I LO w Krośnie

Klasy Pierwsze:

Pierwsze Miejsce KL. I D – Łach Milena, Krochmal Lena, Armata Zuzanna, Ziuziański Jakub, Grądalski Szymon.

Drugie Miejsce KL. I C – Helińska Aleksandra, Bronkowska Weronika, Chruściel Cezary, Dziura Kamil, Zygarowicz Jakub.

Trzecie Miejsce KL. I G – Guzior Daria, Widota Karolina, Bienia Szymon, Urbanik Arkadiusz, Janas Bartłomiej.

Pozostałe Lokaty: 4msc.KL. IF, 5msc.KL. I E, 6msc. KL. I A, 7msc. KL. I B.

Klasy Drugie:

Pierwsze Miejsce KL. II B – Ścieranka Martyna, Pabisz Dominika, Kuczaj Filip, Kwolek Szymon, Fałat Mateusz.

Drugie Miejsce Kl.II D –  Rachwalska Nadia, Moskal Kinga, Guzik Michał, Kuzak Mikołaj, Madej Jan.

Trzecie Miejsce KL. II E – Takhtai Zoia, Żychowska Roksana, Paździerz Miłosz, Knap Mateusz, Wołczański Michał.

Pozostałe lokaty: 4msc. KL. II F, 5msc. KL. II A, 6msc. KL.IIC.

Klasy Trzecie:

Pierwsze Miejsce KL. III F – Chowaniec Natalia, Filar Weronika, Kluczek Miłosz, Kasperkowicz Damian, Wacht Alan.

Drugie Miejsce KL. III D – Czub Weronika, Stachowicz Ilona, Stachowicz Kamil, Kubala Jakub, Pitułaj Patryk.

Trzecie Miejsce KL. IIIC – Biały Amelia, Podkul Paulina, Pelc Łukasz, Kolbusz Kamil, Jakieła Szymon.

Pozostałe lokaty: 4 msc.- KL.IIIB, 5 msc.- KL.IIIE, 6 msc. KL. IIIA.

Klasy Czwarte:

Pierwsze Miejsce KL. IV D – Stapińska Amelia, Winiarska Justyna, Rogula Klaudiusz, Kątny Kordian, Czopowik Filip.

Drugie Miejsce KL. IV B – Witkoś Wiktoria, Trznadel Izabela, Głowacki Adam, Przyprawa Adam, Ginalski Michał.

Trzecie Miejsce KL. IV A – Urbanik Natalia, Filip Julia, Telinga Jakub, Fejdasz Marcin, Tylka Szymon.

Pozostałe lokaty: 4msc. KL. IV C, 5msc. KL. IV G. Klasa IV E i IV F nie wystawiły składu.

Najszybszą Sztafetą z pośród wszystkich zespołów klasowych okazała się klasa III F, którzy cały dystans czyli 3x 800m chłopcy i 2x 400m dziewczynki pokonali w czasie 10’: 17”: 50. Super bieg wszystkich biegaczy tej klasy i wspaniały wynik. Gratulacje…. W nagrodę najszybsza Sztafeta w składzie: – Chowaniec Natalia, Filar Weronika, Kluczek Miłosz, Kasperkowicz Damian, Wacht Alan, otrzymała 5 wejściówek na koncert Darii Zawiałow, który odbędzie się 12 listopada na Hali MOSIR w Krośnie.

Składam również podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli mi w przeprowadzeniu XXI Sztafet Klasowych o Puchar Dyrektora ILO w Krośnie :
Dyrekcji Szkoły I LO w Krośnie – za przyzwolenie na coroczne wielkie zamieszanie i osobisty udział w naszych Szkolnych Sztafetach.
Komitetowi Rodzicielskiemu –  który co roku dofinansowuje naszą imprezę biegową i częściowo pokrywa zakup pamiątkowych koszulek dla wszystkich biegaczy  z „ biegnącym Kopernikiem”
Pani Justynie Majce z Fabryki 4X4 w Krośnie – za darmowe wykonanie pięknych statuetek i medali dla zwycięzców.
Pani Profesor Edycie Węgrzyn – za promocję naszych Klasowych Biegów oraz przekazanie 5 biletów na koncert Darii Zawiałow do dyspozycji dyrekcji,  jako nagrody specjalnej.
Pracownikom MOSIR Krosno – za udostępnienie obiektu, nagłośnienie, przygotowanie podium i ciepłej herbaty .
Pani Edycie Zając – za przepisanie i wydrukowanie list startowych ( 140 uczniów)
Panu Piotrowi Krzanowskiemu – za przygotowanie dyplomów  i opisów  na sportowych statuetkach.
Portalowi terazKrosno.pl – za relację z naszych XXI Sztafet Klasowych o Puchar Dyrektora
Lenie Spisak z kl IIE – za wykonanie pięknych zdjęć podczas całej imprezy biegowej ( już niedługo będą dostępne dla wszystkich) J

Oczywiście Wszystkim Profesorom z katedry WF – bez  których nie dała bym rady sama sobie poradzić ( przyprowadzenie młodzieży, sędziowanie, pomiar czasu, dekoracja, zdjęcia- Prof. P. Habrat)

DZIĘKUJĘ i już teraz Zapraszam na XXII Sztafety Klasowe w przyszłym roku szkolnym!!!!

prof. Izabela Zatorska Pleskacz

A my dziękujemy Pani Profesor Izie Zatorskiej za zapał i energię oraz wieloletnią już organizację wspaniałej szkolnej imprezy.