Współpraca z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie

Od wielu już lat nasza szkoła współpracuje z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W ramach patronatu AGH organizuje kursy przygotowawcze, podnoszące poziom wiedzy uczniów (tzw. rok zerowy) oraz spotkania z przedstawicielami poszczególnych wydziałów oraz studentami działającymi w Kołach Naukowych AGH.

Rokrocznie w zajęciach roku zerowego z matematyki i chemii uczestniczą  uczniowie klas maturalnych. Zajęcia te prowadzą nauczyciele matematyki w I LO.    Co roku liczne grupy uczniów biorą udział w Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH z matematyki, fizyki, chemii, geografii i informatyki z sukcesami na najwyższym etapie – zdobywając indeks i tytuł laureata.   Od wielu lat etap okręgowy tej Olimpiady odbywa się w budynku I LO im. M. Kopernika w Krośnie.