Sukcesy naszych Uczniów w 23. Podkarpackim Konkursie Matematycznym im. Franciszka Leji

Mamy przyjemność poinformować, że  finale wojewódzkim XXIII PODKARPACKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO IM. FRANCISZKA LEJI dla uczniów klas I, II i III szkół ponadpodstawowych, uczniowie naszego liceum wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami w zakresie matematyki konkursowej i pięknie zaprezentowali je, zdobywając wysokie miejsca w finale.

W kategorii klas pierwszych ( POZIOM I KONKURSU)

I miejsce w województwie –  zajął  uczeń kl. I b   Dominik Adam, zaś
 II miejsce   —  uczeń kl. I d  Bartłomiej Czuba

W kategorii klas drugich ( POZIOM II  KONKURSU)

I miejsce   – wywalczył uczeń kl. II b  Adam Ben Saad.

W w/w konkursie, na poziomie pierwszych mogą brać udział również uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, tworząc osobną kategorię.

W tej kategorii –  zwycięzcą konkursu został również uczeń szkoły podstawowej z Krosna ( SP 14)   Kamil Rozpara.

Serdecznie gratulujemy  wyróżnionym Uczniom osiągniętych rezultatów, życząc im jednocześnie satysfakcji oraz  nieustającej motywacji do przemierzania trudnych, ale fascynujących  matematycznych szlaków.  Gratulujemy również nauczycielom matematyki, którzy wspomagali Uczniów w przygotowaniach do zawodów.

Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbędzie się podczas konferencji „Twarze Matematyki”, która odbędzie się 11 czerwca 2024 r. o godzinie 10.00 w Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego, ul. S. Pigonia 1.

Na tę uroczystość zaprasza Organizator Konkursu – wszystkich laureatów i wyróżnionych wraz z opiekunami dydaktycznymi.