Stypendium Fundacji EFC

Luty i marzec to  już tradycyjnie czas rekrutacji do Programu Stypendialnego Horyzonty. W tym roku prowadzimy ją pod hasłem:  Wiele dróg, jedno stypendium.

Zaproszenie kierujemy do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości, a chcieliby dalej uczyć się i rozwijać w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście.

Link do szczegółowej informacji:  https://link.freshmail.mx/c/5gvrs4o7fe/bbb9fo3pm5

Z badań wynika, że 80 proc. młodych ludzi nie korzysta z możliwości i ofert, które są do nich kierowane, bo o nich nie wie. Będziemy wdzięczni za Wasze wsparcie w dotarciu z informacją o Horyzontach do młodych osób, które naszego stypendium najbardziej potrzebują. A dzięki Horyzontom – jak przekonujemy się na przykładzie naszych Absolwentów – będą mogli realizować aspiracje i pasje, zdobywać pewność siebie, wybierać kolejne ścieżki edukacyjne czy kariery zawodowej.

 

Poniżej link do strony Programu Stypendialnego Horyzonty:   www.efc.edu.pl/programy/horyzonty (https://link.freshmail.mx/c/p7ko7n04aq/bbb9fo3pm5)

Na Facebooku nasz post o rekrutacji:

https://www.facebook.com/fundacjaEFC/videos/207160065168722

Stypendyści i stypendystki programu Horyzonty mogą liczyć na pokrycie kosztów nauki w liceum lub technikum w jednym z 12 dużych miast – m.in. w Gdańsku, Warszawie, Krakowie, Krośnie. Stypendium pokrywa koszty związane z mieszkaniem w bursie, wyżywieniem czy nauką języków obcych. Finansowe wsparcie dotyczy także pasji i zainteresowań, które młodzi ludzie rozwijają dzięki pracy metodą tutoringu. Wspólnie spędzają letnie i zimowe wakacje, biorą udział w warsztatach. To fundament oferty stypendialnej.

Do udziału zapraszamy ósmoklasistów z miejscowości do 30 000 mieszkańców, którzy planują naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC, a średni miesięczny dochód w ich rodzinie nie przekracza 1700 zł netto na osobę. Rekrutacja trwa do 31 marca – to szansa na nowe otwarcie, nową drogę dla dzieciaków z całej Polski.    

Regulamin_Horyzonty

Program prowadzimy już od 13 lat, od 2016 roku w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. Do tej pory objął już blisko 900 uczniów i uczennic. Wiemy jednak, że ta społeczność jest większa, a Wy przez lata staliście się jej częścią. 

Dziękujemy, że jesteście z Nami,

Zespół Fundacji EFC 

Osoba do bezpośredniego  kontaktu:   

Pani Maria Starzewska 881 775 252, mstarzewska@efc.edu.pl