Olimpiada Historyczna, Olimpiada i Konkurs Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego interesują uczniów, których pasją jest historia. Od ich uczestników oczekuje się szczegółowej wiedzy, umiejętności , analizy i oceny źródeł, wydarzeń, postaci oraz znajomości rozległej literatury historycznej. Jak co roku uczniowie naszej szkoły mierzą się z tymi wysokimi wymaganiami i oczekiwaniami , przeżywając stres, wątpliwości ale i satysfakcję.
W tym roku na szczeblu centralnym w Olimpiadzie Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego znaleźli się Kamil Krajnik z klasy II a (opiekun Barbara Latkiewicz ), Łukasz Prejsnar i Jan Wacławik z klasy III a (opiekun Beata Wygonik-Wronka ), pasjonujący się militariami, konfliktami wojennymi, strategiami i strategami. Wszyscy zapracowali sobie na 100%-owy wynik maturalny z historii i wstęp na wybraną przez siebie uczelnię. W Konkursie Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego tytuł laureata na etapie wojewódzkim osiągnął Kacper Dwernicki z klasy III b gimnazjum (opiekun Barbara Latkiewicz ), czym zagwarantował sobie wstęp do liceum.
Natomiast w Olimpiadzie Historycznej już po raz trzeci uczestniczyła Katarzyna Winiarska z klasy III a (opiekun Beata Wygonik-Wronka) i w tym roku została finalistką etapu centralnego. Jej specjalnością jest XIX stulecie -„epoka węgla i stali”, wynalazków, uwłaszczenia chłopów, czas wojen i zrywów niepodległościowych. Etap centralny olimpiady odbył się w Gdańsku – zmaganiom naukowym towarzyszyło zwiedzanie zabytków tego pięknego miasta.
Od lewej: Kacper Dwernicki, Kamil Krajnik, Kasia Winiarska prof. Beata Wygonik-Wronka, Łukasz Prejsnar
i Janek Wacławik. Janek jest również finalistą Olimpiady Języka Angielskiego. Jego opiekunem dydaktycznym jest prof. Hanna Lazarowicz.
Gratulujemy zainteresowań, wiedzy i osiągnięć wszystkim uczniom i życzymy im dalszych sukcesów !