Otrzęsiny klas pierwszych Gimnazjum

OTRZĘSINY  KLAS  PIERWSZYCH  GIMNAZJUM DWUJĘZYCZNEGO

Społeczność kopernikańska co roku przyjmuje w swoje szeregi rzesze młodych ludzi. Podobnie było miesiąc temu. Pierwszoklasiści rozpoczęli kolejny etap swojej przygody z nauką. Ale zgodnie z tradycją, dopiero teraz zyskali pełnię praw uczniowskich. A stało się to w miniony poniedziałek 30 września, kiedy odbyły się otrzęsiny w Gimnazjum Dwujęzycznym. W tym roku wyjątkowe, bo po pierwsze była to impreza tematyczna utrzymana w duchu lat osiemdziesiątych, po drugie wzięły w nich udział nie dwie, ale trzy klasy pierwsze, a po trzecie niestety przeżywaliśmy ostatnie otrzęsiny gimnazjalne.

Wszystko rozpoczęło się o siedemnastej. Na dużej sali gimnastycznej zebrali się: dyrekcja szkoły, nauczyciele, uczniowie gimnazjum. przedstawiciele rodziców, goście z wymiany niemieckiej i wreszcie ci, którzy tego wieczoru byli najważniejsi – pierwszaki. Na dobry początek klasy zaprezentowały się muzycznie. Wszyscy przygotowali świetne programy taneczne. Wykazali się sprytem, zgraniem, pomysłowością i poczuciem rytmu.

Potem wybrani uczniowie rywalizowali z różnych konkurencjach, takich jak „czółko”, najciekawsza fryzura, rozpoznawanie smaków i wyścig z przeszkodami. Liczył się czas i dokładność. Dodatkowo dokonania uczniów oceniało jury, w skład którego weszli uczniowie klas drugich i ich wychowawczynie. Zabawa była świetna, zaangażowanie i doping – ogromne, a rywalizacja niezwykle wyrównana. Świadczyć o tym mogą ostateczne wyniki. Różnice punktowe były minimalne. Jednak zwyciężyła klasa Ic.

Trzeba jeszcze dodać, że całą galę przygotowały klasy drugie, a poprowadziły ją Kinga Nawrocka (IIa) i Jagoda Barszczewska (IIb).

Wieczór zakończyła zabawa dyskotekowa.

No cóż, DRODZY  PIERWSZOKLASIŚCI, jak mówi powiedzenie „pierwsze koty za płoty”. Teraz naprawdę należycie do braci kopernikańskiej. Gratulujemy i życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów nie tylko naukowych.

Dokumentację fotograficzną tego wydarzenia można znaleźć w naszej szkolnej galerii.