W roku szkolnym 2014/2015 klasa III a gimnazjum pod opieką nauczycieli Małgorzaty Błońskiej – Pudło oraz Beaty Wygonik- Wronki, uczestniczy w międzynarodowym projekcie edukacyjnym Krokus, którego celem jest uczczenie pamięci ofiar Holokaustu.
Projekt Krokus realizowany jest w Polsce przez Żydowskie Muzeum Galicja wraz z Irlandzkim Towarzystwem Edukacji o Holokauście. Projekt skierowany jest do uczniów od jedenastego roku życia i starszych. Na świecie funkcjonuje już od wielu lat, a każdego roku bierze w nim udział coraz więcej szkół. W ramach projektu szkoły otrzymują cebulki żółtych krokusów,
które zasadzone przez uczniów jesienią, zakwitają z końcem zimy. Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów a realizacja Projektu Krokus jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu Irlandzkiego Towarzystwa Edukacji o Holokauście oraz Unii Europejskiej.
Kwiaty sadzone przez uczniów mają przede wszystkim przypominać półtora miliona żydowskich dzieci oraz tysiące dzieci innych narodowości zamordowanych w czasie Zagłady. Ich kwitnienie może mieć również inny, symboliczny wymiar – krokusy, które przetrwały w ziemi zimę, rozkwitają jako jedne z pierwszych kwiatów, przynosząc nadzieję nadchodzącej wiosny.
Projekt Krokus pozwala na zapoznanie uczniów z tematyką Zagłady, a także na rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z dyskryminacją, uprzedzeniami i nietolerancją.