Pożegnania nadszedł czas…
Dziś żegnamy naszych drogich Absolwentów w niezwykłych, wręcz historycznych czasach. Po raz kolejny wszechobecna pandemia udaremniła nam wspólne uroczyste spotkanie w sali RCKP w Krośnie.
Dlatego postanowiliśmy pożegnać Was okolicznościowym tablo,
które pozwoli wyróżnić i docenić Wasze osiągnięcia, podziękować Wam, Państwu Profesorom i Rodzicom,
oraz przywoła wspomnienia wspólnie spędzonych lat i wspólnych przeżyć.
Głos oddajemy Panu Dyrektorowi Ryszardowi Józefczykowi:
Drodzy Maturzyści!
Powoli, ale nieodparcie dociera do nas smutna prawda o konieczności oficjalnego pożegnania.
Tradycją Szkoły było dokonywanie tego doniosłego aktu w krośnieńskiej sali widowiskowej RCKP, gdzie scena przeznaczona była dla głównych bohaterów, czyli kończących jakże ważny etap rozwoju każdego młodego człowieka. W obecności Rodziców, Profesorskiego Grona, przedstawicieli organów szkoły dokonywaliśmy podsumowania dorobku okresu nauki, wspominaliśmy najpiękniejsze chwile pobytu w szkole.
Ponury pandemiczny czas pozbawia nas możliwości pożegnania Was z pełnym szkolnym ceremoniałem. Zabiera nam możliwość ostatniego przywołania wspomnień z wydarzeń klasowych i szkolnych.
Pesymiści twierdzą, że ostatni czas przyniósł jedynie niepowetowane szkody i straty w rozwoju młodych pokoleń. My, Wasi pedagodzy i wychowawcy, nie podzielamy tej opinii. Pozostając z Wami w ciągłym kontakcie, byliśmy świadkami Waszych zmagań z wszelkimi przeciwnościami i rzetelności w spełnianiu szkolnych obowiązków. Wyrażamy wielkie uznanie dla Waszej dojrzałości i determinacji w pokonywaniu piętrzących się trudności.
Z tytułu pomyślnego zakończenia edukacji w naszym liceum składam Wam, w imieniu Grona Pedagogicznego i własnym, serdeczne gratulacje!
Ze sporządzonych statystyk wynika, że osiągnięcia macie imponujące.
Średnia ocen wszystkich klas za trzyletni okres nauki wynosi 4,63. Najwyższe średnie odnotowały klasy: III B-4,83; III E-4,76; III F-4,70.
Wychowawcy wypisali 102 świadectwa z wyróżnieniem i wystawili 134 oceny wzorowe. Gratulujemy uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki za cały okres nauki. Są to:
1. Jakub Piwowarski kl. D śr. 5,44
2. Adam Gonet kl. F śr. 5,32
3. Julia Pelczar kl. B śr.5,28
4. Marcel Bytnar kl. D śr. 5,28
5. Antonia Kobiałka kl. B śr.5,22
6. Aleksandra Zając kl. B śr. 5,22
7. Karol Jurasz kl. B śr.5,22
8. Szymon Tomkiewicz kl. D śr.5,22
9. Wiktoria Piątkowska kl. E śr.5,17
10. Kinga Półchłopek kl. E śr.5,17
11. Magdalena Słaby kl. E śr.5,17
12. Wiktor Wasylewicz kl. D śr.5,17
13. Amelia Szuber kl. A śr.5,15
14. Bartłomiej Bodaszewski kl. A śr.5,15
15. Sergio Migdal-Percharroman kl. D śr.5,12
16. Aleksandra Saletnik kl. E śr.5,11
17. Angelika Łoza kl. F śr.5,11
18. Wojciech Kaliciński kl. B śr.5,11
19. Jakub Dobosz kl. A śr.5,10
20. Anna Szczurek E 5,06
21. Viktoria Więcek E 5,06
22. Elżbieta Syrek D 5,06
23. Jakub Kalisz E 5,06
24. Filip Misiak kl. B śr.5,06
25. Krzysztof Sawicki B 5,06
26. Krzysztof Nawrocki kl. B śr.5,06
27. Anna Kuszel kl.G śr.5,05
28. Paulina Pietrukaniec kl. G śr. 5,05
29. Aleksandra Majka kl. F śr.5,05
30. Angelika Chowaniec kl.F śr.5,00
31. Marta Macyk kl. F śr.5,00
32. Jagoda Barszczewska kl. G śr.5,00
33. Julia Błaż kl. G śr.5,00
34. Maria Grochmal kl. G śr. 5,00
35. Barbara Nastał kl. G śr.5,00
36. Oliwia Wajda kl. G śr.5,00
37. Kamil Mędrek kl. B śr.5,00
38. Adrian Rachowicz kl. B śr.5,00
39. Bartosz Seweryn kl. B śr.5,00
40. Mateusz Uliasz kl. B śr.5,00
41. Stanisław Władyka kl. B śr.5,00
42. Kamila Czepiel kl. E śr.5,00
43. Aleksandra Filip kl. E śr.5,00
44. Zuzanna Kolanko kl. D śr.5,00
Na specjalne gratulacje i podziękowania zasłużyli nasi „olimpijczycy”, zwycięzcy turniejów i zawodów. Cieszymy się, że panujące ograniczenia nie udaremniły Wam rozwoju talentów i realizacji pasji. Podziękowania kieruję również do animatorów i uczestników akcji na rzecz potrzebujących.
Jestem przekonany, że te trudne doświadczenia ostatnich miesięcy staną się źródłem Waszej siły i wiary w siebie, co pozwoli Wam mierzyć się zwycięsko z wszelkimi przeciwnościami losu.
Niebawem staniecie przed ostatnim szkolnym wyzwaniem. Życzę Wam maturalnego sukcesu i kolejnego, pięknego etapu życiowego rozwoju.
Na koniec składam gorące podziękowania Państwu Profesorom za szczególne zaangażowanie w proces nauczania i wychowania obecnych maturzystów, a także Rodzicom za owocną współpracę, okazywaną życzliwość i rodzicielską mądrość.
Dyrektor
Ryszard Józefczyk
Składamy podziękowania za serce, wytrwałość i oddanie – naszym Drogim Wychowawcom:
prof. Marcin Pudło – wychowawca kl. III a | prof. Krzysztof Nalborski – wychowawca kl. III b | prof. Tomasz Nowakowski – wychowawca kl. III c | prof. Beata Wygonik-Wronka – wychowawczyni kl. III d |
prof. Wioletta Rajchel – wychowawczyni kl. III e | prof. Izabela Zatorska-Pleskacz – wychowawczyni kl. III f | prof. Paweł Zygarowicz – wychowawca kl. III g |
Od wielu lat najwyższym wyróżnieniem w naszej szkole jest Medal Kopernikowski, przyznawany laureatom i finalistom olimpiad przedmiotowych, uczniom z najwyższą średnią przez trzy lata nauki w szkole, sportowcom odnoszącym sukcesy na szczeblu ogólnopolskim oraz uczniom twórczym wnoszącym szczególny wkład w życie szkoły. Medal przyznawany jest – jak głosi jego rewers – za „wytrwałe kształtowanie serca, woli
i charakteru” – to słowa pierwszego dyrektora szkoły Kaspra Brzostowicza.
Po raz pierwszy medal ustanowiono i przyznano w 1977 r., w ciągu 43 lat, licząc obecny rocznik, nagrodzono 548 abiturientów naszego liceum. W tym roku Kapituła Medalu Kopernikowskiego przyznała 14 medali.
Poniżej prezentujemy odznaczonych w tym roku Medalem Kopernikowskim oraz ich wybitne osiągnięcia:
Wymienieni Uczniowie w sposób szczególny zapracowali na dobre imię szkoły, nie tylko w lokalnym środowisku, ale również w kraju. Stale wysokie miejsce w Polsce i w województwie szkoła zawdzięcza olimpijczykom i maturzystom. W corocznym rankingu „Perspektyw” mieścimy się od zawsze w pierwszej setce liceów ogólnokształcących w Polsce, nosząc tytuł Złotej Szkoły.
Na szczególne podkreślenie zasługuje również postawa uczniów, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole w ciągu trzech lat nauki.
W tym miejscu pragniemy wyróżnić: Izabelę Gil i Marię Grochmal z kl. III g oraz Wiktora Nguyena z kl. III b
Izabela Gil kl. IIIg | Maria Grochmal kl. IIIg | Wiktor Nguyen kl. IIIb |
Zaszczytną, choć niełatwą służbę w poczcie sztandarowym Szkoły pełnili w latach 2018 – 2020 wymienieni niżej uczniowie:
Adrian Wilk kl. III d, Aleksandra Rak kl. III d, Oliwia Golonka kl. III d, Wiktoria Piątkowska kl. III e ,Wiktor Marek kl. III e, Julia Korzec, kl. III e oraz Kamil Wietecha kl. III c.
Serdecznie Wam dziękujemy. Podziękowania składamy również opiekunowi pocztu prof. Pawłowi Habratowi.
Pragniemy również podziękować członkom Samorządu Szkolnego i Społecznikom za ich ofiarną pracę na rzecz całej społeczności kopernikańskiej, za ciekawe inicjatywy, organizację imprez szkolnych, które były i są okazją do budowania przyjaznych relacji wśród młodzieży. W tym miejscu na podziękowania zasługują:
Natalia Śliwińska III a | Witold Józefczyk III a | Arkadiusz Wilk III a |
Adrian Rachowicz III b | Dominika Balon III g | Aleksandra Krzanowska III f |
Dziękujemy opiekunowi Samorządu Szkolnego panu prof. Marcinowi Pudło za opiekę i wsparcie młodzieżowych inicjatyw.
Szkoła spełnia swoje zadanie, jeśli daje uczniom możliwość rozwoju i działania, jeśli jest źródłem inspiracji
i samorozwoju oraz uczy współpracy w zespole.
Na wyróżnienie zasługują uczniowie, zaangażowani w działalność portalu społeczności kopernikańskiej
„E-kopernik”:
David Bednarczyk IIIa | Bartłomiej Bodaszewski IIIa -redaktor naczelny |
Dziękujemy za 3-letnią działalność Szkolnej Ligi Matematycznej, która skupiała uczniów zainteresowanych matematyką olimpijską. W tym miejscu dziękujemy koordynatorom tej inicjatywy – uczniom klasy matematyczno-fizycznej: Krzysztofowi Nawrockiemu III b, Karolowi Juraszowi III b oraz Maciejowi Sanockiemu z kl. III b.
Krzysztof Nawrocki III b | Karol Jurasz III b | Maciej Sanocki III b |
Bogatych przeżyć estetycznych dostarczał nam prężnie działający w szkole od kilku lat Teatr Anglojęzyczny. Ostatnim jego sukcesem artystycznym było przygotowanie musicalu „Hamilton” i wystawienie go dla szerszej publiczności, w tym również poza szkołą. Autorami sukcesu jest grupa 22 uczniów z klas dwujęzycznych, jednak ciężar realizacji i sfinalizowania tego przedsięwzięcia wzięły na siebie:
Karolina Godek kl. IIIa | Łucja Szopa kl. IIIa |
Za opiekę merytoryczną dziękujemy opiekunkom teatru Pani prof. Małgorzacie Wyżkiewicz i Pani prof. Hannie Lazarowicz.
Od wielu lat szkoła krzewi ideę kulturalnej i merytorycznej debaty na aktualne tematy społeczne, polityczne, często dotyczące problemów młodego pokolenia. Owocem tej działalności jest organizowanie
w szkole Turnieju Debat Oksfordzkich przy okazji ważnych wydarzeń i rocznic.
Chcemy w tym miejscu wyróżnić grupę uczniów klas III, którzy uczestniczyli w tym przedsięwzięciu:
David Bednarczyk, Marcel Czekański, Błażej Dziadzio, Mateusz Kosztyła, Anita Carbone, Anna Leszczyńska, Karolina Godek – wszyscy z kl. III a.
Podczas debaty niepodległościowej.
Dziękujemy prof. Marcinowi Pudło oraz prof. Pawłowi Zygarowiczowi za realizację tej pięknej idei.
Niełatwą rzeczą jest prowadzić rzeczową dyskusję, a do tego jeszcze w języku angielskim. W naszej szkole znaleźli się śmiałkowie, którzy zmierzyli się z tym wyzwaniem. Co roku brali udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Debat w języku angielskim „Polska debatuje”, które odbywały się w Warszawie. Oto najbardziej zaangażowani wśród trzecioklasistów:
David Bednarczyk, Rafał Bukowski, Błażej Dziadzio, Maksymilian Florek z kl. III a, Łucja Szopa, Natalia Śliwińska, Jakub Dydak III a, Julia Wanat III g oraz Viktoria Więcek III e.
Za opiekę merytoryczną nad uczniami dziękujemy Pani prof. Małgorzacie Wyżkiewicz.
Pragniemy również wyróżnić uczniów, którzy działali w Młodzieżowym Klubie Historycznym im. Kazimierza Moczarskiego pod opieką prof. Beaty Wygonik-Wronki:
Jakub Piwowarski III d |
Gabriela Tchurzyk III d |
Beata Drzyzga III d |
Serdecznie dziękujemy członkom chóru szkolnego, który uświetniał wiele uroczystości szkolnych i pozaszkolnych. Oto najbardziej aktywni chórzyści wśród trzecioklasistów:
Mateusz Blicharczyk, Bartłomiej Bodaszewski, Jakub Dobosz, Karolina Godek, Karolina Jurczak, Marcelina Macyk, z kl. III a, Filip Misiak, Aleksandra Zając z kl. III b, Błażej Nycz, Małgorzata Pyteraf z kl. III c, Martyna Jasina, Jakub Piwowarski z kl. III d, Adam Gonet, Angelika Łoza, Marta Macyk, Aleksandra Majka, Weronika Pelczar z kl. III f oraz Maja Prajsnar z l. III g.
Dziękujemy dyrygentowi prof. Krzysztofowi Trybusowi.
Pragniemy też wyróżnić uczniów, którym szczególnie leży na sercu dobro drugiego człowieka, którzy zgodnie z ideą wolontariatu czynią świat lepszym i wykorzystują do tego każdą okazję. Pragniemy wymienić najbardziej aktywnych i zasłużonych w naszej szkole wolontariuszy, członków Szkolnego Klubu Wolontariusza
i ich najważniejsze działania, choć sami zainteresowani nie chcieli się nimi chwalić:
Mateusz Blicharczyk organizator koncertów w ramach 28 finału WOŚP |
Oto nasze najbardziej aktywne szkolne wolontariuszki:
Eliza Jędrzejewska III a | Weronika Feruś III a | Weronika Banaś III a | Karolina Krośniak III a |
Gabriela Tchurzyk III d | Kamila Czepiel III e | Magdalena Słaby III e | Angelika Łoza III f |
Uczennice aktywnie i wielokrotnie uczestniczyły w akcjach: Pierniczki dla Hospicjum, Pola Nadziei, Akcja Miś, WOŚP, Szkolny dzień Dawcy Szpiku, Kilometry Dobra, Kwesta na Rzecz Towarzystwa Św. Brata Alberta i wielu innych.
Jakub Piwowarski IIId wolontariusz na stałe pracujący w Hospicjum |
Dziękujemy opiekunce Szkolnego Koła Wolontariatu pani prof. Edycie Karwat za koordynację tak wielu działań prężnie działającego Koła.
W imieniu wszystkich Absolwentów kilka słów skierowała do Nas Przewodnicząca Samorządu Szkolnego w latach 2019-2020: Natalia Śliwińska
Gdyby ktoś na początku pierwszej klasy powiedział, że właśnie tak będzie wyglądała nasza przygoda z liceum, nie uwierzyłabym. Sytuacja, która nas spotkała, jest dowodem na to, że życie jest zbiorem niespodzianek i przypadków, na które nie mamy wpływu. Należy jednak pamiętać, że sposób, w jaki podejdziemy do napotkanej „przeszkody”, zależy od nas samych.
Każdy rozdział ma swój początek oraz koniec. Nasz rozpoczął się 2 września 2018 r. i kończy się dzisiaj – 30 kwietnia 2021. Ciężko uwierzyć, że tak szybko przeminęły te wszystkie miesiące. Zakończenie szkoły to czas nie tylko świętowania, ale również uznania dla ciężkiej pracy i poświęceń, dlatego w imieniu wszystkich maturzystów chciałabym złożyć podziękowania każdemu, kto przez ten czas towarzyszył nam i wspierał.
Na początek chciałabym podziękować dyrekcji – gdyby nie Państwa wkład oraz oddanie włożone w budowanie „Kopernika”, nie byłoby nas dziś tutaj. Od lat dzięki zaangażowaniu z Państwa strony tworzymy pod względem atmosfery oraz poziomu nauczania jedną z najlepszych szkół w Polsce. Oczywiście „Kopernik” to nie tylko nauka, a również różnego rodzaju imprezy kulturalne oraz czas na zabawę, z którego niejednokrotnie było nam dane korzystać. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie otwartość oraz chęć współpracy z nami – młodzieżą. Jesteśmy naprawdę wdzięczni, że mimo pandemii, udało nam się zdziałać wiele dobrego. Dziękujemy.
Pragnę również podziękować Państwu profesorom. Chciałabym móc podziękować każdemu z Państwa osobiście, niestety przez okoliczności, w jakich się znaleźliśmy, nie jest mi to dane. To właśnie Państwo towarzyszyliście nam od samego początku, od pierwszych dni września 2019 roku. Byliście przy nas, motywowaliście, udzielaliście rad i staraliście przekazać potrzebną nam wiedzę. Wiedzę, którą najpierw wykorzystamy na maturze, a później w dalszych momentach życia. Wiedzę, która nie była tylko pozyskiwana z różnego rodzaju podręczników czy opracowań, ale też z Państwa erudycji oraz życia. Wyrazy wdzięczności należą się każdemu, kto dzielił się z nami swoim doświadczeniem życiowym oraz pasją. Dzięki zaangażowaniu i poświęceniu z Państwa strony jesteśmy szkołą, która od lat wyróżnia się na tle innych. „Kopernik” zawdzięcza Państwu masę sukcesów, a ja chciałabym dzisiaj życzyć ich jeszcze więcej. Specjalne podziękowania kieruję w stronę Wychowawców, którzy na początku naszej licealnej przygody stali się mentalnymi, szkolnymi rodzicami. To właśnie Państwo przez te 3 lata sprawowali nad nami szczególną opiekę. Dziękujemy za możliwość rozmowy oraz chęć pomocy każdemu z nas. Dziękujemy, że po prostu byliście i chcielibyście być na dłużej.
Dziękuję także pozostałym pracownikom szkoły, którzy może i nie towarzyszyli nam na co dzień, ale również pełnili istotną rolę w „budowaniu Kopernika”. Każdy z Państwa powinien zdawać sobie sprawę z tego, że jest ważny i potrzebny wszystkim członkom naszej społeczności.
Specjalne wyrazy wdzięczności i uznania należą się Wam, maturzyści. Liceum bywa trudne. Może być ciężkie do zniesienia, ale to właśnie my jesteśmy dowodem, że da się je przetrwać z satysfakcją i uśmiechem. Jestem z Was wszystkich dumna. Udało nam się wspólnie przebrnąć przez trzy lata, których może i nie było nam dane spędzić w murach szkoły, ale z pewnością każdemu udało nauczyć się czegoś ważnego. Życzę nam wszystkim, aby w pamięci pozostały wspomnienia, które udało nam się stworzyć w okresie „normalnej” edukacji, a nie czas spędzony w domach. Wycieczki, rozmowy, dyskoteki, obchody szkolnych uroczystości, lepsze oraz gorsze momenty, ale przeżyte razem. Pamiętajcie, że koniec szkoły nie oznacza końca znajomości. Bądźcie dla siebie nawzajem,
wspierajcie się i nie pozwólcie przepaść relacjom utworzonym w „Koperniku”. Niezależnie od tego, co stanie na Waszej drodze, kroczcie do przodu. Nikt inny za Was tego nie zrobi.
Za kilka dni zmierzymy się z maturą – podobno jednym z najważniejszych egzaminów w naszym życiu. Ale, co to dla nas? Jesteśmy jednym z roczników, który co chwilę musiał mierzyć się z przeciwnościami losu, lecz wyszliśmy z tego cało. Udało nam się przekroczyć wszystkie kłody rzucane pod nogi przez te trzy lata. Damy radę i z maturą! Życzę każdemu z Was zadowalających wyników i miejsc na najlepszych uczelniach. Świat stoi przed nami otworem, wystarczy pokazać mu, że jesteśmy gotowi i chętni podjęcia ryzyka. Powodzenia!
W imieniu społeczności kopernikańskiej młodszych roczników głos zabrał obecny Przewodniczący Samorządu Szkolnego Wiktor Ostrowski
W życiu każdego ucznia przychodzi ten moment, kiedy musi zamknąć za sobą pewien rozdział. Macie za sobą już kilka takich historii, lecz dzisiaj niewątpliwie kończy się ta dotychczas najważniejsza. Po trzech lub sześciu latach nauki opuszczacie mury Naszego Liceum, ruszając w świat z bagażem wiedzy, doświadczeń, z szerokimi perspektywami. Pozwólcie, że z tej okazji, w imieniu całej Naszej społeczności szkolnej – Waszych młodszych koleżanek i kolegów – skieruję do was słowa podziękowań i życzeń na dalszą drogę życia!
„Kopernik” to szkoła o bogatej tradycji, która stała się naszym znakiem rozpoznawalnym, a charakterystyczny mikroklimat, jaki panuje w tych murach, jest jednym z czynników, dla których uczniowie wybierają I LO w Krośnie jako swoją szkołę średnią. Nie byłoby to możliwe bez was – Uczniów i Uczennic „Kopernika”, którzy przez cały okres uczęszczania do tej Szkoły, dokładali od siebie cegiełki, które składają się na tę wspaniałą budowlę, jaką jest poczucie, że wszyscy jesteśmy jedną kopernikańską rodziną. Dziękujemy Wam za to.
Kolejną rzeczą, za którą chcemy wam podziękować, to trud i poświęcenie, jakie włożyliście w zdobywanie wiedzy. Dzięki temu „Kopernik” może cieszyć się najwyższymi lokatami w rankingach spośród szkół średnich w całej Polsce, przez co Nasza Szkoła może szczycić się najlepszą w regionie marką. W tym miejscu szczególne podziękowania należą się uczniom, którzy podjęli się trudu i wysiłku przygotowania się do różnorakich olimpiad przedmiotowych i dumnie reprezentowali „Kopernika” w województwie, kraju czy na arenie międzynarodowej. W wielu przypadkach uczestnictwo w olimpiadach było przedłużeniem Waszych pasji i zainteresowań. To pokazuje, że samorealizacja może przysłużyć się także innym. Jesteśmy Wam za to wdzięczni.
Ale nie zdobywaliście wyłącznie wiedzy. Jestem przekonany, że przez te wszystkie lata nauki, oprócz wiedzy, staliście się bogatsi o spory bagaż doświadczenia życiowego. Nasi Państwo Profesorowie oprócz czysto naukowych informacji, przekazali wam uniwersalne wartości, które będą stanowić solidny fundament pod budowanie swojego dorosłego i odpowiedzialnego życia. Szkoła życia, którą otrzymaliście, uczy o ogromnej roli wartości tradycji, kultury osobistej, historii czy szacunku do siebie i innych. Dzięki temu możemy być dumni z tego, że jesteśmy waszymi młodszymi kolegami, a wielu z was wciąż będzie niedoścignionym dla nas wzorem. Dziękujemy Wam za to.
Nie mogę zapomnieć o podziękowaniach dla uczniów – społeczników, którzy przez swoją działalność wnieśli wyjątkowy i twórczy wkład w życie Naszej Szkoły. Za waszym przykładem podąża wielu uczniów, między innymi ja, i z tej perspektywy mogę powiedzieć, że Wasze zaangażowanie nie poszło na marne.
W czasie naszego wspólnego pobytu w „Koperniku”, nawiązało się między Nami wiele wyjątkowych relacji, które mamy nadzieję przetrwają długie lata. Szkolne uroczystości, dyskoteki czy nawet wspólne przerwy pozwalały nam się bliżej poznać i nieraz mogliśmy wymieniać się lepszymi ale i tymi gorszymi doświadczeniami. Zawsze będziemy pamiętać o wspólnie spędzonych chwilach. Dlatego prosimy – nie zapominajcie o nas. I z tym przesłaniem Was zostawiam, jednocześnie gwarantując, że z utęsknieniem będziemy wyczekiwali Waszych odwiedzin!
W imieniu Rady Rodziców I LO im. M. Kopernika w Krośnie życzenia dla Maturzystów i podziękowania dla Państwa Profesorów skierowało Prezydium Rady Rodziców w osobach Pani Agnieszki Czyżowicz-Gotfryd oraz Pana Mariusza Hanusa
[pdfjs-viewer url=”http%3A%2F%2Flo1krosno.info.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2021%2F04%2Fpozegnanie-maturzystow-prze-Rade-Rodzicowz-podpisami.pdf” viewer_width=100% viewer_height=800px fullscreen=true download=true print=true]Podziękowania dla Rodziców
Chcemy pamiętać o naszych Drogich Rodzicach, którzy w sposób szczególny wspierali działalność szkoły, inicjowali i koordynowali pożyteczne projekty, finansowali ważne i potrzebne inicjatywy, które służyły dobru młodzieży i będą służyć nadal.
Szczególnie serdeczne podziękowania składamy Paniom Dorocie Pietrukaniec i Iwonie Pelczar. Z ich inicjatywy i dzięki ich determinacji zwyciężył w głosowaniu Krośnian projekt obywatelski, w efekcie którego na dziedzińcu szkolnym pojawiła się siłownia plenerowa, która będzie służyć wielu przyszłym rocznikom.
Równie gorąco dziękujemy rodzicom: Pani Dorocie Pietrukaniec, Panu Mariuszowi Hanusowi oraz jeszcze kilku rodzicom uczniów z młodszych klas za zaprojektowanie i sfinansowanie modernizacji barku szkolnego – ulubionego miejsca naszych uczniów.
Wyrazy wdzięczności kierujemy również dla Pani Justyny Majki, której firma wykonała elementy dekoracyjne związane z działalnością Teatru Szkolnego „Marysia”. Pani Justyna zaprojektowała i ufundowała również statuetkę „Jaskółki” – symbolu rodzącego się talentu, które corocznie wręczamy aktywnym i utalentowanym uczniom na uroczystości zw. „Wiosennym Ogrodem Nauk”. Statuetka ta stała się nową tradycją szkoły, podobnie jak statuetka kota – ofiarowywana klasie pierwszej, która zwyciężyła w zabawie otrzęsinowej.
Dziękujemy również za wieloletnią współpracę członkom Prezydium Rady Rodziców na czele z Panią Agnieszką Czyżowicz-Gotfryd oraz wszystkim Rodzicom, którzy pracowali w klasowych Radach Rodziców, a także tym, którzy ofiarnie i bezinteresownie wspomagali Wychowawców i Szkołę, poświęcając swój czas i energię. Jeszcze raz serdecznie Państwu dziękujemy.
W dalszej części prezentujemy naszych Uczniów – już Absolwentów, gratulujemy ukończenia szkoły ze średnią 4,63 i życzymy sukcesów na egzaminie maturalnym oraz powodzenia
w aplikowaniu na studia.
Niech Światło Kopernika odważnych wciąż porywa,
Niech młodość doskonali Ojczyzny naszej kształt …
treść: Ewa Jaklewicz
opracowanie graficzne: M. Jagieło