Zespół “Let’s Talk!” z III F promuje konwersację w języku obcym

Grupa maturzystów w składzie: Natalia Habrat, Adrianna Wojtowicz, Milena Landa, Katarzyna Skwara, Michał Sanocki i Piotr Kandefer, w ramach lekcji ekonomia w praktyce, bierze udział w Olimpiadzie “Zwolnieni z Teorii”. Ich zadaniem jest stworzenie projektu społecznego.

Dlatego w dniach 9 i 16 marca w naszej szkole odbyły się spotkania z native speakerami organizowane przez zespół Let’s Talk! z III F. Zajęcia prowadzone były w małych grupach, w których uczestnicy rozmawiali z native speakerem ze Szkoły “Success School of English” oraz ze studentami z USA.

Celem projektu Let’s Talk! jest pomoc osobom czującym się niepewnie ze swoimi umiejętnościami lingwistycznymi w łamaniu barier językowych. Zespół oferuje możliwość konwersacji oraz rady dotyczące skutecznych sposobów nauki języków obcych.

Grupa projektowa jest zdania, że po kilku latach nauki często wielu uczniów nie ma okazji do wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce. Kiedy nadarzy się okazja do rozmowy w języku obcym, dużo osób czuje się niepewnie, ponieważ boi się popełniania błędów i ośmieszenia w oczach innych.

W ramach projektu “Let’s talk!” uczniowie z III F pomagają pozbyć się tego strachu. Chcą pokazać, że każdy jest w stanie wykorzystać swoją wiedzę w praktyce i rozmawiać w języku obcym. Pomagają łamać bariery, które powstrzymują ludzi przed porozumiewaniem się z cudzoziemcami. Jak uważają, w przyszłości może to wpłynąć na osiągnięcie awansu zawodowego, większych perspektyw edukacyjnych oraz zwiększyć szanse na zwarcie kontaktów międzynarodowych.

Chcą osiągnąć to poprzez tworzenie i oferowanie chętnym okazji do spróbowania swoich sił w rozmowie w języku  angielskim.

Finał olimpiady “Zwolnieni z teorii” odbędzie się w Warszawie. Wszyscy uczniowie, którzy ukończą pomyślnie projekt otrzymają tytuł finalisty i międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami. Powodzenia! Opiekunem uczniów jest Pan Mateusz Suchodolski.