18 VI – Święto Słowa w Koperniku

ŚWIĘTO SŁOWA w KOPERNIKU

18 CZERWCA 2018 r. ( PONIEDZIAŁEK)

W  programie:

8.30 – 9.30,  BIBLIOTEKA SZKOLNA

Podsumowanie szkolnych konkursów humanistycznych.  Wręczenie nagród laureatom.
Zapraszamy do biblioteki szkolnej wszystkich uczestników :

• Szkolnego Konkursu Literackiego „O gwiazdę i gwiazdkę Kopernika”
  • Laureatów Szkolnego Konkursu Ortograficzne
  • III Powiatowego Konkursu Humanistycznego  „Antyk od słowa do dzieła” dla gimnazjalistów

9.45 – 11.30, l.3,4     DZIEDZINIEC SZKOŁY

• Wspólne odśpiewanie „Ody do radości”
  • „Radosne nuty” – występy szkolnych artystów ( solistów, grup lub klas) z utworem utrzymanym w pogodnej, radosnej, optymistycznej konwencji.
  • „Radosne słowa” – czytamy wiersze radosne, inspirujące, zabawne, śmieszne…
  • „Stragan literacki” – przynosimy książki, z którymi już możemy się rozstać, bierzemy te, z którymi chcemy się zaprzyjaźnić.

W Święcie Słowa na dziedzińcu mogą uczestniczyć klasy lub grupy, które wezmą aktywny udział w śpiewaniu lub czytaniu   „radosnych utworów”.

Każdy, kto pragnie ofiarować swoje książki na „Stragan literacki”, może przynosić je do Polonistów ( pok. 100) lub szkolnej biblioteki opatrzone kartką ze swoim imieniem i nazwiskiem i klasą, ponieważ wszyscy uczestnicy akcji wezmą udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody.

Katedra Polonistów serdecznie zaprasza uczniów do udziału w imprezie.