Wielkie sukcesy uczniów Kopernika w Olimpiadach Wosowskich.

Marzec i kwiecień to czas rozstrzygający dla licealistów, którzy biorą udział w olimpiadach z wiedzy o społeczeństwie. Olimpiada wiedzy o III RP, Wiedzy o Społeczeństwie oraz najbardziej prestiżowa olimpiada humanistyczna – Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – miały już swoje finały i nasi uczniowie świetnie się na nich zaprezentowali.

8 marca w Białymstoku rozstrzygnęły się zmagania w Olimpiadzie wiedzy o III RP, gdzie Kamil Krajnik i Klaudia Pryjmak z klasy II a zdobyli tytuły finalistów.

4-7 kwietnia w Warszawie Klaudia Pryjmak, Kamil Krajnik i Piotr Pikos z klasy III a uczestniczyli
w finale jubileuszowej  LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, gdzie dwójka z nich – Klaudia Pryjmak i Piotr Pikos ponownie zdobyli  tytuł finalisty oraz zwolnienie z matury z wiedzy o społeczeństwie. Uczestniczyli oni także w specjalnych, umilających i nobilitujących jubileusz olimpiady wydarzeniach, w tym w spotkaniu z Prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Olimpijski sezon skończył się w Białymstoku. 13 kwietnia Klaudia Pryjmak uzyskała tytuł laureata Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie.

A oto nasi bohaterowie:

Klaudia Pryjmak

Piotr Pikos

Kamil Krajnik

Opiekunem dydaktycznym Klaudii Pryjmak i Kamila Krajnika jest prof. Marcin Pudło, a Piotra Pikosa prof. Barbara Latkiewicz.

Całej trójce oraz ich opiekunom gratulujemy sukcesów!