VIII Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu

25 01 2016 r  w Krośnie odbyły się  VIII  Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci  o Ofiarach Holokaustu na Podkarpaciu.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w debacie oksfordzkiej, która odbyła się w auli PWSZ, na temat:  Nie można zaakceptować postawy biernej w sytuacjach ekstremalnych  –  zagłada Żydów w czasie drugiej wojny światowej.
W debacie wzięli udział uczniowie klasy  II a :  Aleksandra Nawrocka, Julia Kolanko,   III a : Aleksandra Zając, Weronika Zoła, Konrad Krukierek,  III b : Konrad Rzońca.
Drużyna rezerwowa : Damian Szuba, Artur Muroń, Mateusz Szarek, Maciej Kuroski.
Młodzież uczestnicząca w debacie  (z naszej szkoły i szkoły muzycznej) przygotowywała się pod kierunkiem  dr hab. Elżbiety Rączy (UR, IPN O/Rzeszów) oraz  Jakuba Izdebskiego  (IPN O/Rzeszów).
Opiekę z ramienia szkoły nad młodzieżą  sprawowała  Beata Wygonik – Wronka i Paweł Zygarowicz.
Honorowym gościem krośnieńskich uroczystości  był  prof. Szewach Weiss, były ambasador Izraela w Polsce.
Uroczystości odbywały się również na cmentarzu żydowskim oraz przy tablicy pamiątkowej, znajdującej się w miejscu getta żydowskiego przy ulicy Franciszkańskiej.
Obchody zwieńczył wieczorny spektakl w RCKP : Mazl tov  w reżyserii Gołdy Tencer – w wykonaniu Teatru Żydowskiego  im. Estery Racheli i Idy Kamińskich z Warszawy.

Zdjęcia z uroczystości na stronie szkoły w Galerii.