Uczniowie “Kopernika” na Mistrzostwach Polski Debat w języku angielskim.

W ubiegłym tygodniu młodzież z naszej szkoły uczestniczyła już po raz drugi w Polish Schools Debating Championships 2020 w Warszawie.  Mistrzostwa Polski Debat w języku angielskim to najbardziej prestiżowy turniej debatancki organizowany przez Fundację Polska Debatuje dla uczniów szkół średnich w Polsce. Przez 3 dni najlepsi mówcy w kraju mieli szansę wypowiadania się na tematy dotyczące najbardziej istotnych zagadnień społecznych, gospodarczych , kulturowych oraz wzięcia udziału w warsztatach debatanckich przygotowanych i prowadzonych przez światowej klasy sędziów i trenerów. Warsztaty te odbywały się u Auli Szkoły Głównej Handlowej. 

Atrakcją pobytu w Warszawie była wizyta w Ambasadzie Meksyku w Warszawie podczas którego Ambasador Alejandro Negrín Muñoz oraz attaché kulturalny Irwin Salazar dyskutowali z uczestnikami wydarzenia o podobieństwach między naszymi krajami, roli umiejętności debatowania w rozwoju kariery oraz wyzwaniach stojących przed dyplomacją w XXI wieku. 

 Podczas  turnieju uczestnicy z pewnością podnieśli swoje umiejętności retoryczne w języku angielskim zdobywając tym samym wiedzę na tematy polityczne, ekonomiczne, społeczne i kulturowe a także nawiązali znajomości z rówieśnikami z najlepszych szkół z całej Polski. 

Uczniowie biorący udział w Mistrzostwach:

David Bednarczyk- lider i mózg wydarzenia IIa oraz  Maksymilian Florek IIa , Rafał Bukowski IIa,
Błażej Dziadzio IIa,  Jakub Dydak IIa,  Victoria Więcek IIe , Julia Wanat IIg,  Klaudia Pryjmak IIIa
Mikołaj Kubal IF4,  Martyna Marcinkowska IF4,  Amelia Naczas IG4, Oliwia Skrząta IG4,  Klara Surmacz IC4, Katarzyna Steliga Ia , Jagoda Garncarczyk Ie.    Opiekę sprawowała prof.  Małgorzata Wyżkiewicz.

Więcej zdjęć w galerii.

   Podsumowała M. Wyżkiewicz