Szkoła przyjazna utalentowanym uczniom

Piętnaście gimnazjów w województwie podkarpackim zostało uhonorowanych przez Kuratora Oświaty Certyfikatem  Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom. W gronie takich szkół jak Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek, Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie Gimnazjum nr 4  w Mielcu, Gimnazjum Stowarzyszenia Absolwentów I LO w Przemyślu i Miejskie Gimnazjum nr 2  im. Mikołaja Kopernika w Dębicy nasze Gimnazjum Dwujęzyczne okazało się najlepsze.

W trakcie uroczystości podsumowania tegorocznej edycji konkursów przedmiotowych, która odbyła się 8 czerwca br. w Sali Bankietowej Hotelu „Rzeszów”, nagrodzeni zostali wielokrotni zdobywcy tytułów laureatów: Krzysztof Grądalski – laureat konkursu fizycznego, biologicznego, chemicznego i  j. niemieckiego; Julia Pyteraf – laureatka konkursu biologicznego i fizycznego, Maria Michalska – laureatka konkursu fizycznego i  biologicznego i Michał Zygarowicz – laureat konkursu matematycznego i fizycznego. W tegorocznej edycji konkursów nasi gimnazjaliści zdobyli 36 tytułów laureata  i 18 finalisty. Dyplom uznania dla szkoły odebrał dyr. Ryszard Józefczyk.

Kurator złożył gratulacje opiekunom uczniów: p. Katarzynie Sitek-Guzik, p. Agnieszce Korzec-Niemiec, p. Monice Zając, p. Andrzejowi  Bysiewiczowi i p. Grzegorzowi Depczyńskiemu, który w tym roku przygotował rekordową grupę 11 laureatów i 4 finalistów.

Z racji tego sukcesu nasza szkoła przygotowała oprawę artystyczną tej uroczystości. Mieliśmy możliwość zaprezentować w stolicy województwa krótką, bo zaledwie trzyletnią historię i osiągnięcia naszego Gimnazjum Dwujęzycznego, a przy okazji i liceum.

Podczas ceremonii wystąpił chór szkolny pod kierunkiem p. Krzysztofa Trybusa oraz soliści: Maja Piskadło,  Michał Stryczniewicz i Wiktor Lorens.

Paweł Wołczański zaprezentował swoje najnowsze prace plastyczne.

Michał Daniłowicz, pasjonat robotyki, podzielił się swoją wiedzą i zaprezentował skonstruowane przez siebie roboty, pojazdy i urządzenia.

Pełna lista tegorocznych laureatów i finalistów znajduje się tu: