Szekspir nieznany – relacja z warsztatów teatralnych w RCKP .

5 listopada uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w oryginalnych warsztatach teatralnych, które odbyły się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.  Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki – aktorzy Teatru Montownia, w bardzo przystępny dla młodzieży sposób, omówili najważniejsze dzieła Szekspira, zwracając uwagę na nigdy wcześniej nie analizowane aspekty jego twórczości.

Jak się okazało, nasza młodzież świetnie potrafiła wdać się w dyskusję z prowadzącymi, chwaląc się tym samym swoją znajomością dzieł literatury- nie tylko Szekspira.

Warsztaty były wprowadzeniem do wieczornego spektaklu „Dzieł wszystkich Szekspira (w nieco skróconej wersji)”, w trakcie którego nasza młodzież mogła zweryfikować doświadczenia i wiedzę nabytą w trakcie popołudniowego spotkania.

Warsztaty oraz przedstawienie były doskonałą okazją do tego, aby się przekonać, jak ciekawym dramaturgiem był stradfordczyk i jak doskonale wpisuje się w obecną popkulturę pełną krwi i przemocy.