Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

22.04 na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. W tym roku hasło przewodnie tego wydarzenia to „Planeta vs. Plastik”.   Jako społeczność kopernikańska chcemy aktywnie włączyć się w te obchody i zwrócić uwagę na globalne zagrożenia naszej planety.
Dlatego zachęcamy do aktywnego udziału w następujących akcjach:

• Nagraj Tik-Toka o eko tematyce i wyślij na adres kopiec1@vp.pldo 18.04.2024 r.W opisie umieść nazwiska osób (maksymalnie 2 przygotowujących materiał) i klasę.  Konkurs przeznaczony dla wszystkich chętnych z klas 1-4. Najlepsze zespoły otrzymują w nagrodę X do wykorzystania na przedmiotach przyrodniczych (biologia, geografia) oraz ekonagrody
  • Konkurs Kahoot w którym tematem przewodnim będzie hasło tegorocznego Dnia Ziemi „Planeta vs.Plastik”. Do jego udziału zapraszamy zespoły 2-osobowe z klas 1-3, które powalczą o X dla całej klasy. Chętnych należy zgłosić przez dziennik elektroniczny do 18.04.2024 na adres dr Małgorzaty Buczek – Kowalik.
  • Osoby, które w tym dniu ubiorą się w kolor zielony są zwolnione z odpowiedzi przez cały dzień.

Zapraszamy Uczniów do wzięcia udziału w proponowanych aktywnościach!