“Kopernik” – Złotą Szkołą w rankingu “Perspektyw”.

Z radością i dumą przyjęliśmy informację o wysokim awansie I Liceum Ogólnokształcącego  z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie w prestiżowym rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących  w Polsce, publikowanym przez miesięcznik „Perspektywy”.

W tym roku „Kopernik” uplasował się na wysokim 38-mym miejscu w Polsce. To awans o 33 pozycje w górę.  Warto podkreślić, że na miejsce w rankingu mają wpływ osiągnięcia olimpijskie  (waga 30) oraz wyniki egzaminów maturalnych (waga70) z roku poprzedniego (2018).
W obu tych kategoriach szkoła osiągnęła jeszcze wyższe wyniki niż w roku ubiegłym i zajęła  w rankingu olimpijskim  27-me  miejsce ( awans  o 4 miejsca) a w rankingu maturalnym  52-gie miejsce (awans o   38 miejsc w górę).
Dla podkreślenia wysokiej pozycji szkoły  warto zauważyć, że przy tworzeniu rankingu brano pod uwagę 3000 liceów w Polsce, z czego 1000 znalazło się w rankingu.

Ten wspaniały wynik I LO w Krośnie  jest zasługą wspólnej wytężonej pracy uczniów i absolwentów 2018 oraz nauczycieli. Tak trzymać!