Roman Gicala-laureatem Nagrody Pani Agnieszki Machnik-Golioto dla najlepszego matematyka wśród najmłodszych roczników I LO

Roman Gicala, uczeń klasy II b(3)  – został laureatem  Nagrody Pani Agnieszki Machnik-Golioto, dla najlepszego matematyka wśród uczniów najmłodszych roczników I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Kopernika w Krośnie.

Roman zdobył w tym roku szkolnym tytuł  Laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Statystycznej. Romek był  również uczestnikiem etapu okręgowego Olimpiady Matematycznej i laureatem I miejsca Tarnowskiego Turnieju Matematycznego. Jego opiekunem dydaktycznym jest prof. Andrzej Bysiewicz.

Warto wspomnieć, że pani Agnieszka Machnik-Golioto jest absolwentką naszej szkoły. Ukończyła klasę matematyczno-fizyczną w roku 1991.  Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych, w Fairfield w New Jersey.

Pani Agnieszka Machnik-Golioto corocznie funduje nagrodę pieniężną w wysokości 200 dolarów dla najlepszego matematyka wśród klas najmłodszych roczników naszego liceum. Kandydata do tej nagrody typuje zespół nauczycieli matematyki. Nagrodzony uczeń otrzymuje także specjalny dyplom (na papierze czerpanym), przygotowywany prze Pana Wojciecha Wierdaka, również absolwenta naszego liceum.

Serdecznie gratulujemy Romkowi odniesionego sukcesu oraz przyznanej nagrody. Dziękujemy również Szanownej Fundatorce.