Relacja ze spotkania z wolontariuszami Fundacji “Razem z psem” w ramach obchodów Światowego Dnia Zwierząt

„Na początku Bóg stworzył człowieka ale widząc go tak słabym, dał mu psa”

Alfons Toussenel

4 października 2021 r. z okazji „Dnia zwierząt” w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów pod opieką nauczycieli z wolontariuszkami oraz psimi terapeutkami Altą i Glorią działającymi w Fundacji “Razem z psem”. Panie: Agnieszka, Magda i Jola zapoznały uczestników z działaniami Fundacji oraz przekazały istotne informacje na temat behawioru psa, przede wszystkim terapeutycznego.

Alta i Gloria zaprezentowały namiastkę swoich umiejętności i zdecydowanie poprawiły nasz nastrój,  bowiem  pies poprawia samopoczucie, wywołuje pozytywne emocje, jego obecność wywołuje uśmiech.

„Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim”.

To JEST WAŻNE!!!

1. Decydując się na zakup czy wzięcie psa ze schroniska musisz być świadomy, że będzie członkiem Twojej Rodziny przez kilkanaście lat. Będzie Twoim towarzyszem na dobre i na złe.
  2. Należy zapewnić psu odpowiednie żywienie, opiekę, spacery, zabawę, należy go socjalizować czyli umożliwić kontakt z ludźmi i psiakami.
  3. Im więcej czasu poświęcisz swojemu pupilowi tym bardziej będzie Cię kochał – udowodnij mu, że czas spędzony z Tobą jest fantastyczny – wystarczy chwila zabawy, spacery, nawet krótkie ale atrakcyjne, dobre smakołyki.
  4. Wybierając psa pamiętaj, że nie jest najważniejszy jego wygląd ale charakter i pierwotne przeznaczenie.
  5. Pies musi mieć zajęcie, pracę – wtedy nie sprawia kłopotów.
  6. Bądź aktywny z psem: spaceruj, biegaj, uprawiaj dogtrekking, agility, obidience czy inne sporty.
  7. Możesz liczyć na naszą pomoc czyli pomoc wolontariuszy Fundacji „Razem z psem”.

Dziękujemy za czas spędzony ze społecznością I LO w Krośnie.

Opracowała Pani prof. Agnieszka Kopiec

W imieniu Dyrekcji i całej społeczności szkolnej, serdecznie dziękujemy Pani Profesor Agnieszce Kopiec -wolontariuszce i Prezesowi Fundacji “Razem z psem”oraz Pani Prof. Małgorzacie Borek – miłośniczce zwierząt i wolontariuszce krośnieńskiego schroniska – za ciekawą inicjatywę i organizację obchodów Dnia Zwierząt w szkole.