Relacja z uroczystej akademii szkolnej z okazji Narodowego Święta Niepodległości

W związku z tegorocznym Świętem Odzyskania Niepodległości przez Polskę, odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca to wydarzenie. Połączona została ona ze ślubowaniem klas pierwszych.

Uczniowie z III A pod kierunkiem i opieką Pani Prof. Doroty Baczyńskiej wraz z chórem szkolnym prowadzonym prze prof. Krzysztofa Trybusa przedstawili zebranym historię kraju, od utraty wolności w 1795 roku po jej odzyskanie w 1918. Myślą przewodnią montażu słowno-muzycznego było poszukiwanie przez młodych ludzi swojego miejsca w ojczyźnie oraz próbą znalezienia odpowiedzi, jak żyć w kraju z tak trudną historią i w niełatwej teraźniejszości.

Całość programu podzielona była na cztery odsłony: Upadek, Niewola, Walka o niepodległość, Wolność; Fragmenty dokumentów historycznych, wiersze polskich poetów: Jana Lechonia, Kazimierza Wierzyńskiego, Krzysztofa Baczyńskiego splotły się z melodią pieśni patriotycznych.

Klamrą domykającą występ młodzieży, była piosenka Grzegorza Turnaua „Tutaj jestem” w wykonaniu Aleksa Szczepanika z klasy II F oraz, tak aktualna dzisiaj, ”Modlitwa o pokój” odśpiewana przez chór.

Występujący zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a recytacje, śpiew solistów i chóru wywarł duże wrażenie oraz wprowadził słuchaczy w podniosły nastrój naszego narodowego święta.

Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie uroczystości  Pani Prof. Dorocie Baczyńskiej, uczniom klasy III a,  chórowi szkolnemu pod dyrekcją Pana Prof. Krzysztofa Trybusa oraz pocztowi sztandarowemu. Dziękujemy również Panu Prof. Pawłowi Zygarowiczowi, który uwiecznił to doniosłe wydarzenie na fotografiach.

Podziękowania składamy również członkom Samorządu Szkolnego za przygotowanie kotylionów oraz pracownikom:  Pani Kierownik Annie Boczar  i Panu Marianowi Marczakowi za wydatną pomoc w organizacji obchodów narodowego święta w szkole.

W programie artystycznym wzięli udział:

Prowadzący – Aleksandra Mach, Maksymilian Kulig, Jakub Skalski;

Recytatorzy – Zuzanna Bernacka, Kamila Gonet, Aleksandra Hanus, Zuzanna Kalicińska, Katarzyna Michalska, Kamila Szczurek,
Konrad Filar;

Wokalista –  Aleks Szczepanik

Dekoratorki –  Emilia Mazurek, Maria Świder, Emilia Wilusz;

Obsługa techniczna –  Bartłomiej Klamut, Witold Mysza i Miłosz Gabło

Poczty sztandarowe w składzie: Paweł Kowalewski, Weronika Ciołkosz, Kamila Pelczar, Jan Madej, Julia Wyskiel,  Izabela Kokosza, Michał Bukowski, Pola Marcinkowska, Maria Drozd

Chór Kopernikański  w składzie:

Baciak Antoni, Grygiel Martyna, Jakubik Julianna, Kustroń Adrianna, Rajchel Zuzanna, Tomasik Maria, Wiktorska Julia, Kasperkowicz Julia, Werner Marcel, Kranc-Zawitkowska Natalia, Sikorska Dominika, Trygar Wiktoria, Armata Zuzanna, Buglewicz Kamila, Urbanek Antonina, Bałut Dobromiła, Bazan Karolina, Kozak Wiktoria, Kozłowska Roksana, Małopolski Jan, Zawisza Mirella, Filar Amelia, Łuszcz Anna, Malinowska Izabela, Nowak Angelina, Sieniawska Faustyna, Sudoł Nina, Szmyd Katarzyna, Guzik Wiktoria, Zajchowska Aleksandra, Żołna Wiktoria, Niemiec Matylda, Małopolska Wiktoria, Steliga Aleksandra, Trybus Karolina, Węgrzynek Emilia, Kantor Mikołaj, Sieczkowski Artur, Moskal Kinga, Dudek Ksawery, Gancarz Julia, Sokołowski Dominik, Tomoń Weronika, Wołczański Michał, Żychowska Roksana, Rak Aleksandra, Kaczkowska Karolina, Trzeciak Franciszek, Tutaj Kinga, Czub Weronika, Kraś Natalia, Myszkal Helena, Kwilosz Katarzyna, Okarmus Konstancja, Surmacz Alicja, Jakubus Wiktoria, Wacht Alan, Wojtyczek Adam, Wyczesny Lilianna, Tarczoń Jan, Smoleń Michał.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.