Relacja z Dnia Patrona w “Koperniku”.

1a

19 marca 2021 to data, która dla naszej całej społeczności szkolnej ma szczególne znaczenie. Tego dnia świętowaliśmy dzień naszego patrona – Mikołaja Kopernika. Z racji panujących warunków, w jakich przyszło nam żyć w ciągu ostatniego roku, obchody tego święta zostały przeniesione na Facebook’a Naszej Szkoły. Jak co roku klasy dały z siebie wszystko, a poziom wykonanych prac był bardzo wysoki.

W tegorocznej edycji, dla klas zostały przygotowane następujące konkurencje: Kahoot – quiz wiedzy o szkole, Prezentacja portretów Patrona, Konkurs na najlepszego KoPiernika.

Punkt o godz.  10.00 na naszym profilu pojawiły się słodkie wypieki przygotowane przez naszych uczniów. Nie brakowało nawiązań  do 120-lecia krośnieńskiego Kopernika, które w tym roku celebrujemy. Ku naszemu zaskoczeniu – oczywiście pozytywnemu – wśród klasycznych pierników, pojawiła się słodka makieta Naszej Szkoły. Nie zabrakło nawet odwzorowania pomnika Kopernika.

Następnie o 11.00 przenieśliśmy się w podróż w czasie za sprawą portretów Mikołaja Kopernika inspirowanymi różnymi epokami historycznymi. I tak mogliśmy zobaczyć Kopernika – Samuraja, Kopernika – Starożytnego Greka czy Azteka.

I tak, po zsumowaniu wszystkich punktów z poszczególnych konkurencji, wyniki tegorocznej edycji Dnia Patrona prezentują się następująco:

I miejsce – klasa 2e3

II miejsce – klasa 2d3

III miejsce – klasa 2C4.      Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć w galerii. Zapraszamy.

W imieniu Samorządu Szkolnego chcemy gorąco podziękować wszystkim uczniom, którzy tak pięknie zaangażowali się w tegoroczną edycję Dnia Patrona. Mimo przeszkód, jakie przynosi nam los, ponownie pokazaliśmy, że nawet na odległość potrafimy bawić się jak jedna wielka kopernikańska rodzina. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę jury, które czuwało nad prawidłowym przebiegiem całej imprezy: prof. Agnieszki Lipińskiej, Magdy Słaby, Wiktorii Piątkowskiej oraz Adama Goneta.

Wiktor Ostrowski

W tym miejscu serdecznie dziękujemy  Wiktorowi Ostrowskiemu  i całemu Samorządowi Szkolnemu wraz z opiekunem Panem prof. Marcinem Pudło  za zorganizowanie naszego szkolnego święta, wszystkim autorom i wykonawcom dzieł konkursowych gratulujemy pomysłowości, kreatywności oraz talentu i kunsztu.  Wszystkim Uczniom i Nauczycielom dziękujemy za wspólną , pełną zaangażowania zabawę. Pani prof. Edycie Węgrzyn dziękujemy za moderowanie zabawy na szkolnym facebooku.

Dyrekcja.