Relacja z Dnia Otwartego w Koperniku.

Piątek 6 kwietnia 2018 r. był Dniem Otwartym Kopernika. W tym dniu gościliśmy w naszej szkole bardzo licznie zgromadzonych, zainteresowanych szkołą gimnazjalistów.

Dla naszych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji. Mieli oni okazję przekonać się  o wielu atutach szkoły, która nie tylko daje solidne przygotowanie do egzaminów zewnętrznych i gwarantuje udany start na studia, ale odkrywa i rozwija talenty, inspiruje do samorozwoju, jednocześnie nie tłumiąc młodzieńczych pomysłów, zapału i naturalnej spontaniczności młodych ludzi.

W sympatycznej zabawie polegającej na rozwiązywaniu zagadek w trakcie zwiedzania szkoły, goszczący u nas gimnazjaliści mogli nie tylko obejrzeć piękne pracownie, dobrze wyposażone sale, ale zobaczyć wiele ciekawych doświadczeń przyrodniczych, chemicznych i fizycznych wykonywanych przez naszych uczniów. Było też wiele okazji do wspólnych rozmów z nimi.

Jednocześnie na sali gimnastycznej nasi uczniowie pod opieką swoich profesorów, prezentowali to, czym zajmują się na kółkach zainteresowań lub w swoim wolnym czasie. Dużą atrakcją były doświadczenia z ciekłym azotem oraz grające w piłkę dwa roboty, powołane do życia przez chłopców z kółka robotyki. Wszyscy uczestnicy imprezy kosztowali wspaniałych „kopierniczków”, babeczek
 i innych smakołyków, przygotowanych przez nasze utalentowane kulinarnie uczennice. Pamiątkowe zdjęcia z imprezy można było zrobić sobie w fotobudce, która cieszyła się dużym wzięciem.
Wszyscy uczestnicy mogli wysłuchać koncertu chóru szkolnego.
Na koniec, gdy zapadł wieczór najwytrwalsi trzecioklasiści odwiedzili szkolne  obserwatorium astronomiczne, gdzie nasi uczniowie- olimpijczycy z astronomii  – pokazali zasadę działania teleskopu
i ze swadą opowiadali o swojej pasji.

W opinii wielu naszych Gości (zarówno młodzieży jak i rodziców) szkoła wypada na „szóstkę”
a spędzone w niej popołudnie i wieczór można z pewnością zaliczyć do bardzo udanych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie, życzymy im powodzenia na egzaminach gimnazjalnych oraz dostania się na swoje wymarzone kierunki. Trzymamy za Was kciuki! Do zobaczenia w Koperniku!.

Zapraszamy do obejrzenia galerii.