Przedszkolaki z wizytą w I LO im. M. Kopernika w Krośnie

14 marca 2019 r. gościliśmy w murach naszej szkoły grupę przedszkolaków z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Krośnie,  Małe „Promyczki” w ramach realizowanego programu poznają sylwetki wielkich Polaków. Wśród nich jest również Mikołaj Kopernik.  Miłych gości podjęli  w szkole nasi uczniowie – pasjonaci astronomii i astrofizyki   Olek Lenart i Mateusz Winiarski z kl. II b oraz Ola Zając z kl. I b.

Nasi astronomowie zaplanowali dla dzieci wiele atrakcji.  Promyczki  obejrzały zegar słoneczny i poznały zasadę jego działania, zwiedziły obserwatorium astronomiczne, obejrzały ciekawy film o kosmosie oraz każde z dzieci  własnoręcznie wykonało zegar słoneczny.

Zajęcia bardzo się podobały naszym małym gościom. Na zakończenie nasza szkoła  otrzymała od nich prezent. Były to wykonane przez dzieci  śliczne portrety Mikołaja Kopernika.

To była bardzo niezwykła wizyta.  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wizyty w galerii.