Podziękowania dla naszych klas za udział w akcji Szlachetna Paczka

W imieniu Krośnieńskiego sztabu Szlachetnej Paczki ogromnie dziękujemy wszystkim klasom I LO, które zaangażowały się w tę piękną akcję. Dzięki Waszej ofiarności Sztabowcy przygotowali paczkę dla rodziny Pani Maryli.

Krótko przedstawiamy historię Rodziny, której pomogliście.

Pani Maryla wraz z synkiem Dawidem wiedli spokojne życie. Chłopczyk chodzi do przedszkola, pani Maryla pracuje w sklepie spożywczym na umowę zlecenie. Jednak silne przeżycia z przeszłości mocno odcisnęły się w pamięci kobiety i nie potrafi ułożyć sobie życia, chociaż bardzo doskwiera jej samotność. Mąż pani Maryli zginął w wypadku. Kolejny związek, z ojcem Dawida, też miał tragiczne zakończenie. Kobieta wspomina, że tylko dzięki wsparciu rodziców partnera, dziadków Dawida udało jej się stanąć na nogi. Dziadkowie mieszkają w niedalekiej okolicy rodziny. Obecnie bardzo aktywnie uczestniczą w życiu chłopca. Zawsze pomagają w opiece, gdy mama jest w pracy. Dawid jest opóźniony w rozwoju, wymaga częstszej niż inne dzieci opieki. Rodzina utrzymuje się z pracy pani Maryli, niestety nie na pełny etat. Dodatkowo otrzymują świadczenie 500+ oraz zasiłek rodzinny. Łączne przychody rodziny wynoszą 1488zł. Po odliczeniu koszów utrzymania mieszkania, na osobę miesięcznie pozostaje 289zł.

W akcję pomocy zaangażowały się  klasy : III d, III f, II A(4), II C(4), II G(4),  II b(3), II d(3), II e(3), II f(3) oraz klasa – która, wsparła tę inicjatywę, ale chciała pozostać anonimowa.   Jeszcze raz dziękujemy za ten wspaniały odruch serca. W każdym z nas jest moc czynienia dobra.   Dziękujemy Pani Pedagog za opiekę nad  wolontariuszami.